پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » بد جوری بلا تکلیفم؟؟؟؟
0 امتیاز
Vote Con!
حل شده

بد جوری بلا تکلیفم؟؟؟؟

ازدواج

سلام .جوانی هستم 26 ساله . فارغ التحصیل دانشگاه تهران و دارای شغل ازاد متولد و ساکن شهرستان گناباد خانواده ام از لحاظ اجتماعی ومالی دارای وضعیت عالی هستند مدت دو سال هست که ب دختری از همشهری هام علاقه مند شدم ک ایشون هم از لحاظ جایگاه خانوادگی در وضعیت تقریبا مشابهی هستند اوایل خانواده ام ب شدت با من مخالفت می کردند اما ب مرور بهتر شدن و الان تقریبا راضی هستند چیزی که اینجا من و خیلی ازار میده رفتار متناقض ایشون هست که در عین ابراز علاقه ب من ک البته بعد از اصرار های فراوان من بوده رفتار خیلی بی تفاوتی داره ک بعضی وقتا باعث دودلی و تردید من میشه که صرفا ب خاطر خانواده ام میخاد با من ازدواج کنه .باید ب این نکته هم اشاره کنم ک اوایل برای ایشون حرف و حدیث زیاد بوده ک به علت کوچکی محیط تو دهن مردم افتاده البته بیشترشو تحقیق کردم و ب کذب بودنشون پی بردم.اینجا ازتون میخام ک کمکم کنید چون ادم بسیار بد بینی هستم و همیشه افکار منفی تو ذهنم میاد من باید با این مورد چی کار کنم ؟ از یطرف واقعا ب ایشون علاقه دارم و از طرف دیگه میترسم با غرور و لجبازیش کنار نیام

توسط jalal درازدواج · پاسخ 3214 روز 23 ساعت 4 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 1 ( 100% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (3)

 1. 0 votes

  با سلام. از اینکه این سایت را برای پاسخ به سوالتان انتخاب کردید سپاسگذاریم.
  خوب بهتر بود دلایل مخالف خانواده تان را دنبال می کردید، ببینید چرا و به چه علت مخالف هستند. در این جور مواقع خانم ها بهتر همدیگر را می شناسند و مادر و یا خواهر شما بهتر می توانند برداشت درستی از طرف مقابل داشته باشند. چون خانواده تان در این مواقع با احساسات تصمیم نمی گیرند. و این به این علت است که خوب شما جوان خوب و تحصیل کرده ممکن است به دلیل علاقه ی عاطفی ای بینتان پیش امده ممکن است معایب و ظرایف کار را نبینید. اما از اینها که بگذریم در مورد رفتارهای متناقض ایشون باید بگم کمی جدی تر بنشینید با هم صحبت کنید. منظورم از جدی تر صحبت کردن، منطقی تر و جدی در مورد زندگی مشترکتان است. در این دو سال چقدر توانسته اید زبان یکدیگر را پیدا کنید. یعنی چقدر توانسته اید با هم تفاهم پیدا کنید. تفاهم فقط در گذراندن روزهای خوش و خوش بودن در کنار هم نیست. تفاهم در روابط بین فردی و کلامی و تفاهم در رفتار و کردار و همین برخوردارهاست.
  چون شما خیلی کلی توضیح داده اید، نمی توان بررسی کرد که علت های رفتار این خانم چیست؟! اما اگر نگران هستید راهش این است که بنشینید و بیشتر با هم صحبت کنید، و خیلی خوب و منطقی و با برخوردی نرم در مورد اختلاف نظرها و مشکلات تان صحبت کنید. شاید دلیلش طولانی شدن این رابطه باشد. و یا شاید کلیت اخلاق ایشان این چنین باشد. که شاید لازم باشد بیشتر دقت بفرمایید و حتما به مشاوره های قبل از ازدواج بروید.
  اما در مورد بدبینی تان باید بگویم تا به حال علت این مسئله را در خودتان دنبال کرده اید که به چه زمانی بر می گردد؟ و چرا فکر می کنید بدبین هستید؟ فقط در مورد ایشان بدبین هستید و یا کلا در زندگی و در رفتار و برخوردهای اجتماعی تان این چنین هستید؟ برای برطرف کردن بدبینی لازم است یک سری الگوهای رفتاری و اصلاحی را پیگیری و انجام دهید تا ترک برخی افکار و رفتارها در وجودتان خذف شود و برخی رفتارهای جایگیزین و اصلاحی ملکه ذهنتان گردد و پیگیری این مسئله را فراموش نکنید.
  کمی صبور باشید و بر عواطفتان مسلط، تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید و در این جور موارد احساسی برخورد نکنید. برای شروع یک زندگی لازم است عاقلانه انتخاب کنید و عاشقانه زندگی کنید. برایتان بهترین ها را آرزومندیم.
  اگر پاسخ رضایت بخش بود گزینه حل شده را انتخاب نمایید و در نظرسنجی ما هم شرکت فرمایید. باتشکر. موفق باشید.

  توسط خانم زهرا عباسی · 3213 روز 19 ساعت 34 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  از وقتی که برای من گذاشتید سپاسگذارم
  متاسفانه ما در محیط کوچکی زندگی میکنیم که ب طبع اون ارتباط خیلی محدود و سطح فکر محدودی وجود داره .
  اصلی ترین دلیل مخالفت خانواده ی من ” خانواده ی ایشون بوده. پدر و مادر من خانزاده هستن و هنوز تحت تاثیر عقاید سنتی خودشون دوست دارن من با دختری از فامیل ازدواج کنم .ازدواجی مشابه ازدواج برادرام ک موفق هم بودن.البته من با کمک برادرام و زن داداشام تونستن تقریبا رضایتشون رو بدست بیارم.
  ارتباط من با ایشون خیلی محدود بوده وشرایط صحبت کردن رو در رو وجود نداره هر بار هم که تلاش کردم گفتگویی حتی تلفنی داشته باشیم ایشون خواسته با مادرش ب جای خودش صحبت کنم اگه این کار رو هم بکنم از دید اونا کار تموم شده ب حساب میادو من راه برگشتی ندارم بنابراین ارتباطمون در حد پیام و یک رابط مونده
  برام سخته قبول کنم کسی دوستم داره و در عین حال اینقد غیر قابل انعطاف باشه.
  اما موضوعی ک خیلی ازارم میده بحث بد بینی هست :من نسبت به کسایی که دوستشون دارم خیلی تعصب دارم و به شدت فعل و انفعالای پیرامونشون رو زیر نظر دارم ضمن انکه به همه چیز بدبین هستم و در هر کاری اولین چیزی که به ذهنم میاد افکار منفی هست و زود هم عصبانی میشم میدونم رفتار اشتباهیه ولی هر کار میکنم درست نمیشم.
  چندین بار هم در مورد ایشون افکار منفی سراغم اومده ک بیشترش من اشتباه کردم برای مثال :
  اخیرا خستگاری برای ایشون اومده که من مطلع شدم بهم گفته ردش کردم ولی با وجود این هر چی اصرار میکنم اسمش رو بگه نمیگفت باز فکرو خیال اومد سراغم که شاید هنوز ردش نکرده و شاید باهاش ارتباط داره و… همین باعث شده واکنش نشون بدم و الان به اصطلاح با هم قهر هستیم . حالا نمیدونم ایراد کار کجاست اصلا من حق پرسیدن این سوالات رو دارم؟؟؟
  من قبلا روابطی با جنس مخالفم داشتم البته نه برای ازدواج به نظرتون مقایسه ی رفتارهاشون روم تاثیر گذار بوده ؟؟
  ضمن اینکه این رابطه در این سطحش خیلی طولانی شده و تقریبا تمام اشناهامون فهمیدن باید اعتراف کنم منم به طور جدی کاری نکردم .
  با تشکر

  توسط jalal · 3212 روز 16 ساعت 54 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 1 ( 100% ) | امتیاز: 0

 3. 0 votes
  پذیرفته شده

  با سلام.
  توضیحاتی که الان دادید شرایط رو عوض کرد. ببخشید منظور شما از غرور و لجبازی این دختر خانم همون نجابت به خرج دادن ایشون و داشتن حیا و رعایت حد و حدود با نامحرم می دونید؟ تازه اون هم برای اینکه به قول خودتون محیط محل زندگیتون کوچیکه و حرف و حدیث خیلی زود می پیچه. این دختر خانم خیلی کار خوبی می کنن که دارن رعایت می کنن. اگه ایشون رو ببینم خیلی هم بهش آفرین می گم. حتما هم بهش میگم خواستگاراشو رد نکنه. شما دارید ایشون رو با همکلاسی های دانشگاهتون مقایسه می کنید. اگر واقعا به دنبال دختری هستید که در روابط باز و راحت باشه و بتونید مدت طولانی باهاش دوست باشید باید بهتون بگم مورد خوبی رو انتخاب نکردید. چون رفتارهای ایشون نشان دهنده این است نمیخواد با شما دوست بشه. و میخواد که برای خواستگاری قدم جلو بگذارید. دادن تلفن هم به مادرشون هم به خاطر همین قضیه است. یعنی روابط رسمی بشه. همین
  باز هم ببخشید شما دختر خانمی رو منعطف می دونید که به روابط قبل از ازدواج تن بده؟ ایشون یه دختر خانمی هستن که در بافت به قول خودتون کوچیک و سنتی داره زندگی میکنه و دختر با عقل و درایتی هستن که حواسشون به این چیزها هست. والله من موندم به سلیقه شما آقایون. اگه دختری سنگین رفتار کنه و نخواد خودمونی بشه بهش میگید مغرور و لج باز. اگر هم باهاتون راحت و خیلی دوست بشه میگید این به درد زندگی نمی خوره. بهش اون وقت شک می کنی و میگی اگه با من هست پس ممکنه با کس دیگه ای هم باشه؟!!!!!!! درست نمی گم.
  این چند جمله ی تلخ رو گفتم تا به شما بگم تکلیفتان را با خودتان مشخص کنید. رفتارهای ایشون هیچ ایرادی نداره. نگاه شما به مسئله ایراد داره.
  در مورد موضوع بدبینی هم باید بهتون بگم با یکی دوبار صحبت و جواب و پاسخ این قضیه حل نمیشه. شما حتما باید این قضیه رو پیگیری کنید. و به خیلی چیزها برمیگرده. به شرایط خانوادگی و تربیتی. به دوران کودکی. شاید به اتفاقات و مشکلات احتمالی که براتون اتفاق افتاده و سبب تشدید این قضیه در شما شده. مثلا شاهد خیانتی بودید. یا سبک زندگی تون و یا به سیستم روانی و خیال پردازی ذهنیتون برمیگرده که مصرف یک سری از محصولات تصویری مثل فیلم ها و غیره این قضیه رو افزایش داده. به مزاج و خورد و خوراکتون قدری برمی گرده. البته اگر مصرف کننده مواد و روان گردان نبوده بااشید و یا حتی سیگار. به تیپ شخصیتی مادر و پدرتون خیلی وابسته است این قضیه. و حتی به شغل پدرتون. به رشته تحصیلی و یا بعضا به شغلتون(البته بهش اشاره نکردید) برمی گرده. به تیپ شخصیتی شما برمی گرده. احتمالا رگه هایی از رفتاری وسواس گونه ی موضوعی در شما وجود دارد. مثلا وسواس فکری. یا وسواس در تمیزی و …. و یا خیلی عوامل دیگه. این توضیحات رو دادم که بگم بیخیال این قضیه نشید بااین تفاسیری که گفتید حتما باید پیش روانشناس بروید. مشکل بدبینی متاسفانه مشکلی است که خیلی از مردان با آن درگیرند و این قضیه بعد از ازدواج انها بیشتر نمایان می شود. پس حتما به دنبال درمان ان باشید. حتما حتما پیگیری کنید. تا مشکلتون حل نشده ااااااااااااااااازدواااااااااااااااااااج نکنیدددددددددددددددد.
  در مورد خواستگارهای ایشون هم باید بگم با عرض شرمندگی این مسئله اصلا و به هیچ وجه به شما ربطی نداره. مثلا میخواهید اسم طرف ر وبدونید که چی بشه؟!!!!! شما داری ایشون رو با همون دخترهای تهرونی مقایسه می کنی. که کار خیلی اشتباهی می کنی. اگه باز هم این دختر خانم رو ببینم حتما باهاش صحبت می کنم که کار اشتباهی می کنه خواستگاراشو رد می کنه. دست رو دست گذاشتید هیچ اقدامی هم نمی کنید انتظارم دارید خواستگاراشو رد کنه. منتظر چی هستید؟!!!!

  توسط خانم زهرا عباسی · 3212 روز 1 ساعت 31 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است