پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » با شوهرم مشکل دارم بدون دلیل بمن گیر میده و بهم اعتماد نداره
1 امتیاز
Vote Con!

با شوهرم مشکل دارم بدون دلیل بمن گیر میده و بهم اعتماد نداره

بی اعتمادی

من 22 سالمه 7 ساله که متأهلم یک دختر دو ساله دارم شوهرم عاشقم بود به بدبختی بهم رسیدیم اما الان همیشه منو تحقیر میکنه از خواهر و مادرش زیاد تعریف میکنه جلوی من قربون صدقه شون میره بمن میگه اونا رو از تو بیشتر می خوام بخاطرشون کتکم میزنه و ازم می خواد از زندگیش برم بیرون تحملم دیگه تمام شد حتی بخاطر خانوادش بمن فوش بد میده چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تورو خدا راهنماییم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

توسط ZOHREHSH درازدواج · پاسخ 3346 روز 13 ساعت 50 دقیقه قبل

سوال: 2 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 2

 

پاسخ (2)

 1. 1 vote

  سلام دوست عزیز ***
  در يك زندگي زناشويي مطلوب هميشه بايد بر رفتارتان نظارت داشته باشيد؛ اين گونه است كه مي توانيد رابطه اي قوي و البته سرشار از اعتماد برقرار كنيد.اعتماد مي تواند مهمترين ركن ايجاد رابطه اي صميمانه بين زن و شوهر باشد. بذر اعتماد را بايد كاشت و آن را پروراند. تصور نكنيد با يك ازدواج مناسب، مي توانيد «بياساييد» و مجبور نيستيد گفته ها و كرده هايتان را بررسي كنيد. چنين حرفي دروغ است! در يك زندگي زناشويي مطلوب هميشه بايد بر رفتارتان نظارت داشته باشيد؛ اين گونه است كه مي توانيد رابطه اي قوي و البته سرشار از اعتماد برقرار كنيد. به خاطر داشته باشيد اعتماد چيزي نيست كه كسي به شما بدهكار باشد؛ شما بايد آن را به دست آوريد؛ يعني بايد شرايط را براي شريك زندگي تان به گونه اي فراهم كنيد كه به شما اعتماد كند و باز هم بدانيد كه به دست آوردن اعتماد چندان هم ساده نيست؛ بلكه نيازمند تلاشي هميشگي، روز به روز و مكرر است.اگر درصدد ايجاد فضاي عاطفي امن براي همسرتان نباشيد، احتمال دارد در تدارك فضايي ناامن باشيد!

  رابطه اعتمادآميز رابطه اي است كه در آن هيچ يك از طرفين، از ابراز احساسات و عقايد خود هراسي نداشته باشد. ايجاد رابطه اي بر پايه اعتماد و اطمينان، به تلاش و كوششي هر روزه نياز دارد. در اين راستا لازم است پيوسته برخي مهارت هايي را كه در استحكام پيوندتان موثرند، بپرورانيد،سئوليت بيان نيازها و خواسته هايتان را بپذيريد و آنها را شفاف و جسورانه اظهار كنيد: اگر كسي احساس كند نمي تواند خواسته ها و نيازهايش را به شريك زندگي اش بگويد، احساس بي اعتماد خواهد كرد. ما معمولاً به دو دليل از ابراز خواسته مان منصرف مي شويم؛ ترس از رد شدن آن يا شرمندگي و خجالت از اينكه چنين خواسته اي داريم، اما وقتي شركاي زندگي زناشويي پيوسته بتوانند نيازهايشان را به هم اظهار كنند، حوزه اعتماد را به خوبي در زندگي شان متحول مي كنند.مثبت باشيد و حسي خوشايند عطا كنيد: ما معمولاً به افرادي كه به ما اعتماد مي كنند و كساني كه دوست مان دارند، اعتماد مي كنيم. اگر كسي موجب رضايت شما نباشد، دشوار است بتوانيد به او اعتماد كنيد. روشي موثر براي انجام اين كار، استفاده از قانون «۵ به ۱» است؛ يعني وقتي مي خواهيد حرفي منفي به همسرتان بزنيد، نخست لازم است پنج مورد مثبت بگوييد آنگاه مجاز هستيد حرفي منفي يا انتقادي بزنيد.ـ هرگز الفاظ ناخوشايند يا تحقيرآميز به كار نبريد.
  ـ تنها به موضوع مورد بحث بپردازيد و مشكلات حل نشده گذشته را پيش نكشيد.
  ـ از به كار بردن عبارات قطعي مانند «تو هيچ وقت…» يا «تو هميشه…» اجتناب ورزيد.
  ـ براي حمايت از موضوع مورد بحث تان يا حمله به طرف مقابل، افراد خانواده يكديگر را به ميان نياوريد.
  ـ پيشاپيش، در استفاده از يك روش با هم توافق كنيد تا اگر يكي از شما احساس كرد نزاع تان از مهار خارج مي شود، آن روش را به كار برد.
  ـ هرگز آخر شب به نزاع نپردازيد؛ زيرا در اين ساعت هر دو خسته ايد و نمي توانيد احساسات تان را مهار كنيد.
  ـ باز هم، از عبارات «من…» به جاي «تو…» استفاده كنيد، زيرا به طرف مقابل احساس مورد حمله واقع شدن نمي دهد و محرك نيست.
  ايجاد اعتماد به زمان زيادي نياز دارد، اما نابودي آن، به سرعت صورت مي گيرد.

  در زندگي زناشويي تان صداقت داشته باشيد و حقيقت را بيان كنيد: در زندگي الگوهاي رفتاري قابل پيش بيني وجود دارد؛ بنابراين چنانچه قرار است هر يك از اين الگوها از مسير عادي خارج شود، آن را با همسرتان در ميان بگذاريد؛ براي مثال، اگر به باشگاه تندرستي مي رويد و ورزش مي كنيد، به همسرتان بگوييد چون از ظاهرتان چندان راضي نبوديد، تصميم گرفتيد تغييري در آن ايجاد كنيد. چيزي به نام دروغ مصلحت آميز يا حقيقت نصفه و نيمه وجود ندارد؛ آنچه مي گوييد يا حقيقت دارد يا ندارد. براي اينكه اعتماد برقرار كنيد، در مورد همه چيز، ريز يا درشت، حقيقت را بگوييد.

  هميشه به عهد و پيمان تان وفادار بمانيد: هر چه را كه وعده انجامش را داده ايد، به انجام برسانيد؛ در غير اين صورت، بذر شك، سوءظن و بي اعتمادي را مي كاريد.
  استوار و شفاف باشيد: اگر همسرتان شما را با موضوعي مواجه مي كند كه مي دانيد حقيقت دارد، صداقت داشته باشيد. پيام دو پهلو ندهيد؛ دو پهلو يعني اينكه كلام تان يك چيز باشد و لحن، زبانِ بدن و چهره تان چيزي ديگر! زيرا پيام هاي دو پهلو جنون آميزند و اعتماد را ويران مي كنند. اگر در نكات ريز و پيش پاافتاده، بوي اعتماد به مشام برسد، در مسائل مهم نيز چنين خواهد بود.زندگي زناشويي مقدس است و بايد بيشترين توجه، پرورش و عشق را نسبت به آن مبذول داريد. اعتماد چسبي است كه اجزاي اين زندگي را به هم متصل مي كند.
  ****************////////////// سوالی داشتین در خدمتتون خواهم بود ////////////////

  توسط آقای ص - غفاری · 3345 روز 19 ساعت 48 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  زهره خانم هر کسی میدونه در چه مرحله دیگه تحملش تموم میشه وباید چیکار بکنه … به هرحال شما باید در این مورد تصمیم گیری کنید …
  چون زندگی کردن یک عمر با چنین شخصی بسیار مشکل و در عین حال غیر ممکنه خواهد بود پس در مورد رفتارش باایشون سر وقتی مناسب حرف بزنید و یا کسی و واسطه این کار قرار بدید .. به هرحال باید تکلیف از مرحله ای روشن بشه …

  مشاوره آنلاین با شماره تلفن های :
  ۸۸۴۲۲۴۹۵
  ۸۸۴۷۲۸۶۴
  http://www.moshaver.co

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3213 روز 23 ساعت 12 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است