پرسشتان را مطرح کنید

خانه » مشاوره خانواده » خانواده همسر » باید ها و نباید های خانواده همسر
0 امتیاز
Vote Con!

باید ها و نباید های خانواده همسر

باید و نبایدها

سلام و تشکر از سایت خیلی خوبتون من و همسرم چند ماهی میشه که ازدواج کردیم خانواده اونا مذهبی هستن و خیلی به چادر اهمیت میدن اما خود شوهرم خیلی حساس نیست. من اول خواستگاری گفتم که فقط تو بعضی مراسم های مذهبی و و قتی سرکار میرم چادر سرم میکنم ایشون هم پذیرفتن و قرار شد خونه اقوام پدر شوهرم چادر بپوشم و این کار رو هم تا الان انجام دادم. اما به تازگی مادربزرگ همسرم شروع کرده به گفتن این که چرا شلوارش تنگه چرا جوراب نمیپوشه(تو فصل الان که هوا گرمه)، چرا همیشه چادر سرش نمیکه واز این حرفا. الان نمیدونم چیکار کنم از یطرف دوست ندارم اول زندگیم تلخی و ناراحتی درست بشه از ی طرف خانواده مخصوصا مادرم تحت فشارمیذاره منو که چرا اینقدر تغییر کردی چرا به حرفشون گوش میدی و از این چیزا و ی موضوع دیگه که نمیخوام امر و نهی کردن و نظر دادن در مورد لباس پوشیدن من براشون عادت بشه. لطفا راهنماییم کنین که چه برخوردی بکنم تا هم اونا ناراضی نباشن هم از طرف خانواده بازخواست نشم و مهم تر اینکه چه کاری درسته.
ممنون

توسط delaram fateme درخانواده همسر · پاسخ 1762 روز 16 ساعت 16 دقیقه قبل

سوال: 12 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (2)

 1. 0 votes

  دوست عزیز شما بهتر از هر کسی میدونید که در چه مواقعی باید رعایت کنید .
  و مهمتر از همه اینه که با همسرتون هماهنگ باشید .
  پس سعی کنید تعادلی برقرار کنید . چون در صورت تندی و واکنش نشون دادن .
  میتونه باعث دلخوری و ناراحتی بشه .
  به همین خاطر گفته شد با همسرتون هماهنگ باشید .
  تا این دوران و مرحله بگذره .
  در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
  021-88472864

  توسط مدیریت سایت · 1762 روز 11 ساعت 44 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  با سلام
  دوست عزیز
  ببنیید وقتی شما پذیرفتید با این شرط که حجاب داشته باشید یعنی همسرتون فضای خانوادگی رو برای شما توصیف کرده و خب طبیعتا با اطلاع از شرایط ایشون ازدواج کردید و خب اینکه می فرمایید رعایت می کنید بسیار مطلوبه منتهی اگر فکر می کنید بیش از حد حساسیت هایی نشان می دهند …خب با همسرتون صحبت کنید و ایشون بهتره مطرح کنند چون قطعا شما اکنون روی فشار هستید چون باید متناسب با انتظارات پیش بروید ..
  به هر حال در نظر داشته باشید که در زندگی درسته که به هر حال افراد باید یکدیگر را همان طور که هیتند بپذیرند ولی چون قبول کردید .
  نباید با حرف هر نفر سریع موضع بگیربد
  اینکه مادر شما هم شما رو تحت فشار قرار بدهند که چا این طور رفتار کردید ..به هر حال در نظر داشته باشید ..که اگر با همسرتون مشکل نداشتید و ندارید و براتون مسائل قابل حله و خب اگر کمی بهتر بپوشید اون هام هم صحبتی نمی کنند خب اینگونه رفتار کنید چون خود شما می فرمایید که به هر حال براتون مهمه بحثی نکنید ..
  یعنی فردی منطقی هستید .در هر حال باز می توانید با مشاوره هم صحبت کنید ولی این مساله مهمی است که در نظر داشته باشید که مهم خود شما هستید ..
  در هر صورت زندگی موفقی داشته باشید و تا می توانید هر دو نفر انعطاف به خرج دهید و رفتارهای دیگران شما را تحت تاثیر قرار ندهد .امیدوارم خوشیخت باشید

  در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
  02122689534
  موفق باشید

  توسط مشاور · 1762 روز 6 ساعت 49 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است