پرسشتان را مطرح کنید

خانه » متفرقه » باسلام و احترام
1 امتیاز
Vote Con!

باسلام و احترام

@-#-$

من دختر زودرنجی هستم به خصوص در حال حاضر هم بدتر شدم به خاطر خیلی از مسائل خودم دوست ندارم اینجوری باشم حتی دیگه دارم ایمانم هم نسبت به خدا از دست می دهم به خاطر اتفاقات که افتاده و هنوزم ادامه دارد وقتی می بینم دیگران فکر می کنم من با بقیه چه فرقی دارم به خصوص برای خدا چون مگه این طور نیست که می گویند اگه خدا نخواد برگ از درخت نمی افتد پس یعنی خدا می خواد ناراحتی من ببینه و…..

توسط 8763272 درمتفرقه · پاسخ 3338 روز 21 ساعت 29 دقیقه قبل

سوال: 4 پذیرفته شده: 1 ( 25% ) | امتیاز: 3

 

پاسخ (2)

 1. 1 vote

  سلام دوست عزیز
  پرسش ما از شما این است که از کجا فهمیده اید خدا شما را دوست ندارد ؟ آیا به این دلیل که خواسته و آرزویی داشته اید و برآورده نشده است و چیزی دوست داشته اید و به آن نرسیده اید؟ آیا انتظار عنایت و لطف و توجه خاصی از طرف خدا داشته اید و حاصل نشده است ؟ به دلیل محدودیت درک انسان، پى بردن به این که چه چیزی واقعا موجب سعادت و یا سبب شقاوت وبدبختی او است آسان نیست. چه بسا چیزهایى که انسان به آن دل بسته، ولى سرانجام بلاى جان و مایه اندوهش مى‏گردد؛و چه بسیار اموری که در نظر انسان ناگوار ناگوار و ناخوشایند به گونه‏اى که اگر از اول ناگوار و ناخوشایند است و گاه مورد نفرت او است ولی باطن و سرانجام آن برای او خیر و مبارک است ، قرآن کریم بر این حقیقت ریشه‏د ار انگشت کذاشته و می فرماید : و عسى ان تکرهوا شیئاً و هو خیر لکم و عسى ان تحبّوا شیئاً و هو شرّ لکم ؛ چه بسا چیزى را ناگواربد انید ولى در واقع مایه خیر شما است و چه بسا به چیزى دل ببندید که در واقع برایتان زیانبار است( بقره(2):6 21 ) . پس در نگاه نخست انسان به خودى خود توان شناخت خوبى‏ها و بدى‏ها آن هم در سطح کلان را ندارد چرا که نه تنها توان دیدن زوایاى پنهان یک کاررا ندارد بلکه از آینده خود و آنچه را که بدان دل بسته است،خبر ندارد. از این رو شما و اصولاً هیچ انسانى نمى‏تواند به سرعت به برداشتى دست یازد که شما از آن به نارضایتى خدا نسبت به خود مطرح کرده‏اید. اگر شما به ژرفاى یک حادثه و یا پایان یک دوستى و یا رسیدن به یک آرزو آگاه بودید شاید سؤال را این چنین مطرح مى‏کردید؟ «چرا هر چه را دوست دارم و به دنبال آن مى‏روم در هنگام رسیدن آن را از دست مى‏دهم، آیا این دلیل بر آن نیست که خداوند بزرگ ما را به حال خود رها نکرده و آن‏چه من شیرین مى‏بینم در حقیقت باطنی تلخ و ناگوار دارد و خداوند به خاطر لطف و محبتی که به من دارد دوست ندارد من با رسیدن به خواسته ام گرفتار آثار و تبعات ناگوار آن گردم .
  راستی خدا در نزد شما چه جایگاه و مقام و منزلتی دارد ؟در روایت آمده است که مقام و منزلت و قرب شما در نزد خداوند به مقدار منزلت و قدر خداوند در نزد شما است . بدون شک جایگاه و مقام خداوند در نزد شما بزرگ و رفیع است و با همه وجودتان خدارا دوست دارید و چون این محبت و علاقه میان بنده و خالق دو سویه و دو طرفه است این نشانه محبت خداوند به شما است و دلیل بر این است که او نیز شما را دوست دارد . اصولا هر صانعی مصنوع خود را دوست دارد و به آن عشق می ورزد و ما که مصنوع و آفریده خداوند هستیم محبوب او و مورد علاقه او هستیم . او حتی بندگان گنهکارش را دوست دارد و آنها را به بازگشت به سوی خود می خواند . در حدیث قدس آمده است : لو علم المدبرون کیف اشتیاقی بهم لماتوا شوقا ؛ اگر بندگانی که به من پشت کرده و با من قهر کرده اند می دانستند چه قدر به آنها مشتاق هستم از شوق جان می دادند .
  /////////// سوالی بود درخدمت شما هستم /////////////

  توسط آقای ص - غفاری · 3335 روز 11 ساعت 18 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  8763272 ,

  در مورد سوالتون باید بگم بله خدا دوست داره ناراحتی مارو ببینه … چون در این حالته که مغزمون به کار میفته و میتونیم درس عبرت بگیریم که چطوری از فکرمون استفاده کنیم … ولی از طرف دیگه این ناراحتی که ما به این اسم داریم در موردش حرف میزنیم ، حکمت خداونده و در کل نمیتونه چیز بدی باشه چون خداوند در وجودش بدی و نقص راه نداره … پس هر اتفاقی برای رشد و تعالی ما نیازه و میتونه در اینده بدردمون بخوره …

  درضمن برای مشاوره ، به سایت تخصصی مشاوره مراجعه فرمایید .
  http://www.moshaver.co

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3220 روز 21 ساعت قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است