پرسشتان را مطرح کنید

خانه » متفرقه » باسلام وتشکر ازدوستی که پاسخ سوالموداد .اما مشکل من درمورد حس گناه یا ظاهر یا گذشته نیست .من چون خودمو باور ندارم سعی میکنم وارد کاری نشم چون ازبد شدن نتیجه ی اون میترسم وا زیر این کار شانه خالی میکنم و بیشتراوقات سعی میکنم مسئولیت قبول نکنم در صورتی شایدبهتراز خیلیای دیگه بتونم اون کارو انجام بدم ممنون میشم راهنماییم کنید.
1 امتیاز
Vote Con!

باسلام وتشکر ازدوستی که پاسخ سوالموداد .اما مشکل من درمورد حس گناه یا ظاهر یا گذشته نیست .من چون خودمو باور ندارم سعی میکنم وارد کاری نشم چون ازبد شدن نتیجه ی اون میترسم وا زیر این کار شانه خالی میکنم و بیشتراوقات سعی میکنم مسئولیت قبول نکنم در صورتی شایدبهتراز خیلیای دیگه بتونم اون کارو انجام بدم ممنون میشم راهنماییم کنید.

اعتماد به نفس

باسلام وتشکر ازدوستی که پاسخ سوالموداد .اما مشکل من درمورد حس گناه یا ظاهر یا گذشته نیست .من چون خودمو باور ندارم سعی میکنم وارد کاری نشم چون ازبد شدن نتیجه ی اون میترسم وا زیر این کار شانه خالی میکنم و بیشتراوقات سعی میکنم مسئولیت قبول نکنم در صورتی شایدبهتراز خیلیای دیگه بتونم اون کارو انجام بدم ممنون میشم راهنماییم کنید.

توسط miladtajik درمتفرقه · پاسخ 3342 روز 1 ساعت 51 دقیقه قبل

سوال: 2 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 4

 

پاسخ (1)

 1. 1 vote

  سلام دوست عزیز
  مطلبی رو که برات توضیح دادم رو خوب مطالعه نکردین که یک باردیگه سعی میکنم که روشنتر براتون توضیح بدم

  اعتماد به نفس به این معناست که از ارزش‌ها و مهارت‌هایتان در زمینه‌های مختلف آگاه باشید و قادر باشید به گونه‌ای رفتار کنید که این ارزش‌ها را به دیگران نشان دهید.در نظر داشته باشید که داشتن اعتماد به نفس با تکبر و پایین بودن سطح اعتماد به نفس متفاوت است.منظور از تکبر این است که در موضوعی خاص خود را نسبت به آنچه که هستید بهتر و بالاتر بپندارید و پایین بودن سطح اعتماد به نفس به این معناست که ارزش خود را نسبت به آنچه که در واقع هستید پایین تر قلمداد کنید.اگر اعتماد به نفستان متناسب باارزش‌هایتان باشد و بتوانید بر این اساس رفتار کنید به اعتماد به نفس صحیح و مناسب دست یافته‌ایدگر قصد دارید به سطحی از اعتماد به نفس دست یابید که به نفعتان است (نه سطحی که برایتان مضر است) ضروری است که از هدف خود مطلع باشید. مثبت اندیشیدن بیش از حد لزوماً سودمند نیست و ممکن است که شما را از هدفتان دور کند. در برخی موارد از این طرز تفکر به عنوان اثر Dunning-Kruger یاد می‌شود و این زمانی است که فرد توانایی‌های خویش را بیش از حد توان خود تصور کرده و از اعتماد به نفس کاذب برخوردار است.هنگام بحث پیرامون موضوعی خاص،اگر این امکان را می‌دهید که نتیجه دلخواه را نمی‌گیرید و موضوع بحث نیز برایتان ارزشمند است، داشتن اعتماد به نفس زیاد منجر به پیروزی می‌شود.داشتن اعتماد به نفس کمک می‌کند به نتیجه دلخواه خود برسید،حتی اگر حق با شما نباشد.ورزش کردن: اثر ورزش کردن بر روی اعتماد به نفس قابل چشم‌پوشی نیست.هنگام ورزش کردن،بدن ماده‌ای به نام اندورفین آزاد می‌کند که باعث احساس شادی و رضایت در فرد می‌شود. پس از ورزش به این باور می‌رسید که کار مفیدی انجام داده‌اید.ورزش کردن در طولانی مدت باعث سلامتی و شادابی هر چه بیشتر جسم می‌شود.اگر تا کنون اقدامی در جهت بهتر کردن پوشش خود انجام نداده‌اید،حتماً از تأثیر مهم ظاهر بر روی اعتماد به نفس غافل بوده‌اید. همه چیز از نوع لباس گرفته تا رنگ عینک شما بر قضاوت و دید مردم در مورد شما اثر دارد. هنگامی که نحوه پوشش شما همگام و همسو باشد با طرزی که دوست دارید مردم شما را ببینند و قضاوت کنند،اعتماد به نفس را نیز به دنبال خواهد داشت.نحوه عملکرد مغز تحت تأثیر کارهایی است که جسم ما انجام می‌دهد.طبق تحقیقات دانشگاه اوهایو،برخی از حالات و وضعیت‌های جسم، مانند کشیدن دست‌ها در هوا، سطح تستوسترون را در بدن افزایش می‌دهد و باعث می‌شود احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم توضیح مقدمه‌ای پیرامون موضوعی که از آن کاملاً مطلع هستید باعث افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود. شما از نقاط قوت خود در زمینه‌های مختلف آگاهی دارید( از مسائلی مطلع هستید که دیگران اطلاعات کمتری در آن زمینه دارند) با بحث و صحبت در این زمینه‌ها می‌توانید ارزش دانشتان را اثبات کنید. صحبت کردن درباره برخی از موضوعات دشوار است چرا که کمتر کسی حاضر به گوش دادن به آن‌هاست.اما اگر شخصاً در صحبت کردن مشکل دارید می‌توانید در بحث‌ها شرکت کرده و از توصیه‌های دیگران استفاده کنید.( مانند توصیه‌های ما)
  برخی اوقات مشکل طرز نگرش و یا احساسات شما نیست.گاهی اوقات تغییر ضروری است.این بدان معنا نیست که شما انسان بدی هستید و یا از مهارت کافی برخوردار نیستید،بلکه بدان معناست که اگر قصد دارید اعتماد به نفستان را در موضوعی خاص بالا ببرید،بهترین راه این است که مهارت‌های خود را ارتقا دهید.از این که قادر به گیتار زدن نیستید احساس بدی دارید؟بیشتر تمرین کنید. با بحث پیرامون مسائل سیاسی و اقتصادی احساس بی‌استعدادی می‌کنید؟ در این خصوص بیشتر مطالعه کنید. حتی می‌توانید از دیگران کمک بخواهید. پذیرفتن این موضوع که اطلاعاتتان راجع به موضوعی کامل نیست ایرادی ندارد، اما تظاهر به دانستن در صورتی که اطلاعاتی ندارید به اعتماد به نفستان کمک نمی‌کند.

  در آخر، تمامی این روش‌ها پیرامون یک موضوع است: انجام کارهایی که در آن مهارت دارید احساس رضایت را برایتان به ارمغان می‌آورد.هیچ راه تضمین شده‌ای وجود ندارد که یک شبه اعتماد به نفستان را به ۱۰۰ درصد برساند.اما با ممارست و تمرین نتیجه مطلوب به دست خواهد آمد ////////// سو.الی بود درخدمتتون خواهم بود ///////////

  توسط آقای ص - غفاری · 3341 روز 20 ساعت 56 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است