پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » اورژانسی
1 امتیاز
Vote Con!

اورژانسی

اورژانسی

سلام
من دختری 21 ساله,مذهبی چادری,دارای تحصیلات کارشناسی و ظاهر الحمد لله زیبا.پدر و مادرم هم مومن و مقید هستند
خواهری دارم که یک سال از خودم کوچکتر است, متاسفانه به دلیل هماهنگ نبودن با خانواده و دوستان بدی که از دوران تحصیل داشته وتاثیر پذیری شدید از اونها, دو سال هست که درگیر اعتیاد و روابط نامشروع شده .پدر و مادرم از هیچ اقدام مثبتی کوتاهی نمیکنند اما در حل این مشکل عاجز شدند.پدرم سالهاست بیماری جسمی دارند و مادرم هم یکساله دچار افسردگی شدید هستند و دارو مصرف میکنند.خواهرم تابحال چند بار در بیمارستان های مخصوص و مراکز ترک اعتیاد بستری شده اما بعد از مرخص شدن به هیچ وجه قابل کنترل نیست و بعد یکی دو ماه از خونه فرار میکنه.ظاهر موجهی هم نداره.به خاطر مشکل خواهرم ارتباطمون با اقوام بسیار کمه و تا الان کسی متوجه اعتیاد و فرار کردنش نشده.
من خواستگارهای زیادی دارم و لی دو مشکل اساسی سر راهم وجود داره:یکی اینکه حدودا هشت ماه قبل با یکی از خواستگارهام که از هر جهت باهم متناسب بودیم ,به مدت دو ماه نامزد شدم و برای شناخت بیشتر در اون مدت صیغه محرمیت با شرط حجاب بینمون خوانده شد که به خاطر مشکل خواهرم و مخالفت خانواده ایشون به هم خوردو فقط پدربزرگ و مادر بزرگم در جریان بودند.
الان نمیدونم این دو مساله رو به خواستگارهایم بعد از این مطرح کنم یا خیر چون چند مورد با فهمیدن این قضایا منصرف شدند.از طرفی هم تا الان سعی کردم خودم رو حفظ کنم و در برابر شرایط سخت مقاومت کردم این انصاف نیست که به خاطر اشتباهات خواهرم من مجازات بشم.خواهشا زود جوابمو بدین چون واقعا مستاصل شدم.
ممنون

توسط zk.zodiak درازدواج · پاسخ 3395 روز 14 ساعت 3 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 

پاسخ (4)

 1. 0 votes

  سلام. از اینکه این سایت رو برای پاسخ به سوالت انتخاب کردی. ممنونیم.
  یه کم نگاه هامون با هم متفاوته. آخه دختر خوب وقتی تو به موقعیت امتحانی که توش قرار گرفتی و داری مورد امتحان خدا قرار می گیری بهش میگی مجازات، من چه طور می تونم بهت مشورت بدم. چون من مثل تو فکر نمی کنم. ببینم حضرت نوح که بچه اش مشرک و خلاف کار بود، و اون همه در سختی و گرفتاری تبلیغ افتاد به نظرت داشت چوب بچه اش رو میخورد و بجای بچه اش مجازات می شد؟ یا حضرت لوط که اینقدر به خاطر قومش و یا زنش که آدم های بدی بودن سختی کشید، میشه گفت داشت چوب اونا رو میخورد و مجازات می شد؟!!! ها…. این نوع نگاه به نظرت درسته..!!!! آخه تو در مورد خدای مهربون چه طوری فکر می کنی که این مدل تو امتحان قرار گرفتن رو مجازات شدن در برابر اشتباهات خواهرت می دونی!!!
  همه ی آدم های روی این کره خاکی، اصلا کل انسانها، از اول خلقت بشر تا آخر خلقت هر کی بیاد توی این دنیا یه مدلی مورد امتحان و آزمایش قرار میگیره تا آخر عمرشم مدل به مدلش عوض میشه. تا عیار ایمان شون سنجیده بشه.
  سوره توبه آیه 16 :« آیا گمان کردید که (به حال خود) رها می شوید در حالی که هنوز آنها که از شما جهاد کردند و غیر از خدا و رسولش را محرم اسرار خویش انتخاب ننمودند(از دیگران) مشخص نشده اند (باید آزمون شوید و صفوف از هم جدا شود) و خداوند به آنچه عمل می کنید آگاه است».
  اول از همه نگاهت رو به قضیه و مشکلی که داری عوض بکن اون وقت خیلی راحت از مستاصل بودن بیرون میای. خواهر گلم بهت پیشنهاد می کنم حتما و حتما سخنرانی حاج آقا پناهیان- دهه اول محرم 92 – دانشگاه امام صادق رو از اینترنت دانلود کنی و خوب گوش بدی. همین طور حاج آقا پناهیان در سالهای گذشته به طور مفصل در مورد ویژگی ها و شرایط عبد بودن صحبت کردن حتما اونها رو دانلود و گوش بده. حتما برات مفیده. چون حرفی زدی که نشون میده با اینکه بچه مذهبی هستی ولی پایه و اساس فکریو اعتقادیت به مسائل و مشکلات پیرامونت یه کم لنگ میزنه. وقتی نگاهت به مشکلاتی که خداوند تو زندگیتون قرار میده عوض بشه راحت تر میتونید با اون کنار بیاید و برای راه حلش بهتر عمل کنید. راستی تو این امتحانای خوشگلی که خدا داره ازتون میگیره ما رو هم دعا کنید.
  حالا اگه از این صحبت ها بگذریم، وقتی نگاهت عوض بشه و بپذیری عبد بودن و مورد امتحان واقع شدن رو، اون وقت با کمال میل آغوشت رو باز میکنی برای دردهایی که خدا بهت میده. وقتی خودت بپذیری راحت تر هم میتونی به خواستگارات بگی. مخفی کاری هم نداره. هم خواهرت رو بگو و هم نامزدی رو که بهم خورده. دقیقا هم بگو که کسی نمیدونه و با شرایط حجاب و غیره بوده. به خود پسر هم فقط بگو. اشتباه هم کردی اون موقع خواهرت رو نگفتی. این دو تا مسئله چیزی نیست که بشه مخفی کرد. اصلا بشه مخفی کرد. به قول خودت انصاف نیست اول زندگی با دروغ شروع بشه. هر کی هم درک و فهم نداره که این چیزها رو بفهمه، همون بهتر که بره، پشت سرشم نگاه نکنه.
  خدا بهتون درد داده، گرفتاری داده، یه خواهر داده که از لحاظ رفتاری و اجتماعی مشکل داره، به خاطر خدا کمکش کنید که خوب بشه، که دارید این کار رو می کنید. دارید با مال و جون و آبروتون برا خدا جهاد می کنید، فکر می کنید خدا نمی بینه، حواسش بهت نیست، خیلی هم حواسش هست خودش گفته دارم می بینم اون چه رو که دارید بهش عمل می کنید . پس لطفا توکلتم به خدا باشه خدا خودش میدونه چه جوری مزد اعمال خوب بنده هاشو بده.
  سوره توبه آیات 20 الی 22: « آنها که ایمان اوردند و هجرت کردند و با اموال و جانهایشان در راه خدا جهاد نمودند مقامشان نزد خدا برتر است و آنها به موهبت عظیم رسید اند. پروردگار، آنها را به رحمتی از ناحیه خویش و خشنودی و باغه های بهشتی که در آن نعمتهای جاودانه دارند بشارت می دهد. همواره و تا ابد در این باغها (و لابه لای این نعمتها) خواهند بود زیرا نزد خداوند پاداش عظیم است.»
  این رو هم بگم آفرین که خودت رو حفظ کردی و به گناه نیفتادی ولی دیگه نبینم بچه مذهبی و مومنی مثل تو به خاطر اینکه وظیفه اش رو انجام داده و دامنش رو از گناه حفظ کرده بخواد منت بذاره و نعوذ بالله انصاف خدا رو به رخش بکشه. اعصابت خورده. یه مشت آدم ظاهر بین نامزدیشونو به خاطر خواهرت بهم زدن و رفتن. بهم زدن که زدن. فدای سرت. چی رو با چی میخوای عوض کنی. تازه پیش خدا عزیزتر هم شدی. بیشتربیشتر هم هواتو داره. خیالت راحت باشه. یه کم بیشتر قرآن بخون . یه کم بیشتر نماز بخون از خود خدا کمک بخواه. که تو این امتحان خوشگلی که داره ازتون می گیره بی طاقت و مستاصلت نکنه.
  سوره احزاب آیه 35 :« مردان مسلمان و زنان مسلمان، مردان با ایمان و زنان با ایمان، مردان مطیع فرمان خدا و زنان که از فرمان خدا اطاعت می کنند، مردان راستگو و زنان راستگو، مردان صابر و شکیبا و زنان صابر و شکیبا، مردان با خضوع و زنان با خشوع، مردان انفاقگر و زنان انفاق کننده، مردان روزه دار و زنانی که روزه می دارند، مردانی که دامان خود را از آلودگی به بیعفتی حفظ می کنند و زنانی که پاکدامنند، و مردانی که بسیار به یاد خدا هستند و زنانی که بسیار یاد خدا می کنند، خداوند برای همه آنها مغفرت و پاداش عظیمی فراهم ساخته است».
  راستی تو نمازات ما رو هم دعا کن.

  توسط خانم زهرا عباسی · 3393 روز 7 ساعت 27 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  از راهنماییتون واقعا ممنونم.چقدر خوبه آدم به دید امتحان نگاه کنه به مشکلاتش.بعضی وقتا با اینکه وعده خدارو بارها شنیدی و خوندی ولی وقتی نوبت به خودت میرسه همه چیزو یادت میره….
  حتما سخنرانی حاج آقا رو گوش میدم.
  خدا اجرتون بده

  توسط zk.zodiak · 3393 روز 5 ساعت 44 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 3. 0 votes

  اگر صلاح دونستید این مطلب را برای سایر کاربران به نمایش بگذارید تا کسانی که مشکل مشابه دارند استفاده کنند
  یا علی

  توسط zk.zodiak · 3393 روز 5 ساعت 38 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 4. 1 vote

  ZK.ZODIAK

  خب دوست عزیز کسی که واقعا” خواهان شما باشه مسلما” شمارو بخاطر خواهرتون طرد نمیکنه … از طرفی باید در این مورد با خانواده صحبت کنید و برای ترک ایشون اقدامی انجام بدید … خصوصا” کمپ هایکه میتونن با ترک و انجام روشهای روانشناسی در این مورد به ایشون کمک بکنن … در غیر اینصورت باید صبر کنید و و به خداوند توکل کنید تا راهی برای خانواده شما باز بشه

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3112 روز 13 ساعت 53 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است