پرسشتان را مطرح کنید

خانه » متفرقه » اعتیاد همسر
2 امتیاز
Vote Con!

اعتیاد همسر

اعتیاد

سلام
ما 6 ماهه که ازدواج کردیم شوهرم شغل خوب تحصیلات عالی و اخلاق و رفتار خوب داره بعد 4ماه متوجه شدم اعتیاد به تریاک داره البته شک داشتم تا اینکه از بس که خودم بهش گیر دادم که دهنت بو میده خودش بهم گفت که 6 ساله داره مصرف می کنه اما به میزان خیلی خیلی کم تا جایی که بهم گفت که بهش اجازه بدم تو خونه اینکار رو انجام بده و تا 2 ماه بعد ترک میکنه. اما حالا که بهش اجازه دادم به امید ترک اون الان میگه که من کم مصرف می کنم و اگه میخواستم که ترک کنم بهت نمیگفتم. در ضمن به من گفته که به هیچکس نگم حتی به خانواده اش گفته که نمیذاره رو زندگیمون اثر بذاره . من نمی تونم تحمل کنم که اون داخل خونه تریاک مصرف کنه میگه اگه نذاری میرم بیرون از خونه. چیکار کنم بگم بره بیرون ؟ چون تحملش ندارم. چکار کنم ترک کنه.؟ لطفا سریع کمکم کنین

توسط mana درمتفرقه · پاسخ 3263 روز 15 ساعت 27 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 2

 

پاسخ (6)

 1. 1 vote

  سلام دوست عزیز

  اعتیاد مشکلی است که بسیاری از افراد را درگیر می کند. این مسئله در تمام جنبه های زندگی اعم از زندگی شخصی، کاری، اجتماعی و زناشویی نقش ایفا میکند. از طرفی مهم است بدانیم که عوامل بسیار زیادی در اینکه یک فرد از اعتیاد دست بکشد و یا همچنان غرق در آن باشد؛ نقش دارد. این عوامل به دو دسته محافظت کننده و خطرساز تقسیم می شوند. شما به عنوان همسر می توانید نقش مهمی را در این زمینه ایفا کنید. یادتان باشد اگر به عنوان یک حامی به سمت کسی برویم او پذیراتر خواهد بود اما نبایستی باعث شود که وی از ما سوء استفاده کند. از طرفی فشار آوردن به وی نیز دردی از ما دوا نمی کند. . بسیار مهم است بدانیم که در این شرایط، هر چند که سخت است، اما کودکان را وسیله قرار نداده و از آنها به عنوان وسیله تهدید، ترحم و ….. علیه فرد معتاد استفاده کنیم. بنابراین بایستی این مسئله را تا می توانید با همسرتان حل کنید و از وارد کردن کودکتان در این قضیه خودداری نمایید.
  با شوهرتان همراهی کنید او را تنها نگذارید به شوهرتان مسئولیت دهید به او یاداوری کنید که شوهرشماست پدر بچه اش میباشد وشما او را دوست دارید ازش بخواهید که برای ترک اقدام کند و این اعتماد را به ایشان بدهید که در کنارش می مانید و به او کمک خواهید کرد در مراکز ترک اعتیاد دارو همچنین مداخلات روان شناسی که قسمت اهم ترک اعتیاد هستند به شوهر شما کمک میکنند در این راه امیدتان را از دست ندهید و از شوهرتان حمایت کنید.
  تاكنون روش های گوناگونی برای ترك و درمان بیماران معتاد به كار گرفته شده است كه به اختصار به ذكر چگونگی انجام روش ها پرداخته می شود.

  1 . روش كم كردن تدریجی ماده مخدر:

  در این روش بیمار معتاد می تواند با یك برنامه ریزی منظم و دقیق و با اراده ای قوی و محكم ، روزانه از ماده مخدری كه استفاده می نماید كم كند تا آن را در مدت 2 تا 3 هفته به صفر برساند . در این روش بیمار نیاز دارد كه زیر نظر روان پزشك معالج از داروهای تجویز شده استفاده نماید . داروهای تجویز شده اغلب داروهایی است كه در رشته روان پزشكی به كار برده می شود و موجب می گردد كه علایم وابستگی روانی و جسمی بیمار معتاد به آن میزان كاهش یابد كه فرد معتاد احساس نیاز به ماده مخدر نداشته باشد . از خصوصیات این روش این است كه فرد می تواند به فعالیت های روزمره خود بپردازد .

  2- روش استفاده از داروهای ترك اعتیاد به طور سرپایی :

  در این روش فرد معتاد توسط پزشك ، درمان خود را شروع می نماید و داروهایی برای وی تجویز می شود كه شامل داروهای اعصاب و داروهایی است كه ماده مخدر نیستند ، اما اثراتی شبیه ماده مخدر دارند . در این روش به بیمار توصیه می شود كه به هیچ عنوان از ماده مخدر استفاده ننماید . اثرات درمانی داروهای تجویز شده و این كه به چه میزان باید تجویز گردد بستگی به نوع ماده مخدر مصرفی و مقدار آن دارد . در این روش اغلب توصیه می گردد كه بیمار معتاد به مدت چند روز تا یك هفته در منزل استراحت نموده و بعد به كارهای روزمره خود بپردازد .

  3. روش استفاده از داروهای ترك اعتیاد با بستری شدن در بیمارستان :

  این روش مانند روش دوم است . با این تفاوت كه فرد معتاد در بیمارستان بستری می گردد و كلیه امور درمانی با نظارت پزشك معالج انجام می شود .از امتیازات این روش این است كه بیمار معتاد از نزدیك مورد مراقبت های لازم پزشكی و پرستاری قراردارد و چون در بیمارستان بستری است دسترسی او به مواد مخدر بسیار كم و یا غیر ممكن است و اگر گاهی بیمار نیاز به داروهای خاص خوراكی و یا تزریقی داشته باشد ، این داروها به راحتی در بیمارستان به وی داده شده و یا تزریق می گردد و لذا هرگونه علایم ناشی از ترك ، خواه روانی و یا جسمی ، سریع تر درمان می گردد .

  توسط آقای ص - غفاری · 3263 روز 14 ساعت 51 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  سلام خسته نباشید همسرمن قلیون میکشه ومن با این کارش مخالف هستم میخوام بدونم چکارباید بکنم که سراغ ماده ی دیگه ای نره واین قلیون روهم به مرورزمان بذاره کنار ….؟.

  توسط khaste del · 3166 روز 4 ساعت 42 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 3. 1 vote

  MANA ,

  خب در این مورد باید در کنارش باشی تا در این حد مصرف باقی بمونه …
  بعد که تونستی اعتمادشو جلب کنی باهاش صحبت کن و برای ترک به مشاوره در این کار مراجعه کنید …
  همون کلنیک های ترک اعتیاد … به هرحال اگر به این مقدار بمونه هنوزم جای شکر داره ولی ممکنه مقدارشو افزایش بده و به
  مواد دیگه رو بیاره ..این موارد خیلی بدتر از کشیدن تریاک هستن …

  درضمن برای مشاوره ، به سایت تخصصی مشاوره مراجعه فرمایید .
  http://www.moshaver.co

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3156 روز 5 ساعت 45 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 4. 1 vote

  KHASTE DEL,

  والا وقتی به سمت دود برن میتونن هر کاری رو انجام بدن … در این مورد باید بگم که این قلیون میوه ای ها از کشیدن تریاک بدتر و همردیف
  کشیدن شیشه و … مواد مخدر صنعتی هستش …
  پس در این مورد بهترین کار کنترل کردن اونه … نه اینکه محدودش کنی که برای کشیدن قلیون جای دیگه ای بره

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3156 روز 5 ساعت 38 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 5. 0 votes

  سلام من خانمی 29 ساله و شاغل هستم من 6 سال پیش با پسر عموم به صورت سنتی ازدواج کردیم ما همیدگرو خیلی دوست داشتیم موقعه ازدواج همسرم اعتیاد نداشت و پتانسیل اینرو داشت که معتاد بشه الان متاسفانه به هروئیت اعتیاد داره و من یک بار هم ترکش دادم ولی برگشت من الان حدود 7 ماه خونه پدرم زندگی میکنم و اون تو این مدت همش میگه ترک کردم ولی خبری از ترکش نیست به من لطفا بگید که طلاق بگیرم یا خیر؟ در ضمن ایشون بیشسواد و بیکار هستن

  توسط Rj · 2300 روز 12 ساعت 15 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

  • هیچ کسی بجز خودتون نمیتونه در این مورد تصمیم گیری کنه ... شما 6 سال با ایشون زندگی کردید و تمام رفتار و اخلاقش رو میدونید امروز میدونید آیا علاقه ای ترک کردن داره یا خیر ؟ پس شما با مشورت خانواده و مشاور امروز میدونید باید چه کاری رو انجام بدید در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 021-22689558

   توسط مدیریت سایت · 2298 روز 19 ساعت 20 دقیقه قبل

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است