پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » چیکار کنم؟
1 امتیاز
Vote Con!
حل شده

چیکار کنم؟

مشاوره

با سلام
دختری 24 ساله هستم و به مدت 7 ماهست که با پسری بنام پوریا آشنا شدم.از طریق یک آشنا به قصد ازدواج به هم معرفی شدیم.پوریا پسری 30 ساله و مهندس عمران هست،ولی متاسفانه کمی بعد از آشناییمون شرکتی که در آن مشغول به کار بود منحل شد و از اون زمان دنبال کار میگرده.
اوایل رابطمون بخاطر فشارهایی که از طرف خانواده هامون بهش میشد چندباری گفت رابطه رو تموم کنیم.میگفت خانواده تو برای ازدواج تو عجله دارن و من معلوم نیست کی کار پیدا کنم و تا زمانیکه کار پیدا نکنم قدمی برنمیدارم و از طرفی نمیخوام تورو معطل خودم کنم.
من خواستگارهای زیادی داشتم که حتی از یکیشون خوشم نیومده بود و چون پوریا خیلی از معیارهای دلخواه منو داشت به راحتی قبول نکردم که رابطمو باهاش تموم کنم و باهاش صحبت کردم تا منصرف بشه.در آخر که دیدم خیلی تو فشاره بهش پیشنهاد دادم رابطمونو پنهانی ادامه بدیم تا کارش جور بشه و اونم با خوشحالی قبول کرد.
تو این مدت که رابطمون پنهانی شده( حدود 5 ماهه) خیلی باهم خوبیم و هیچ مشکلی نداریم،اما تنها مشکلی که گاهی اوقات باعث بحث و دلخوریمون میشه اینه که اطرافیان و فامیل همینطور برای من خواستگار میفرستن و منم هرچی تلاش میکنم خانوادمو راضی کنم تا یه مدت خواستگاری نبینم به هیچ عنوان راضی نمیشن.از طرفی پوریا خیلی آدم حساسیه.یکی 2 بار بهش گفتم خواستگار میخواد بیاد خیلی ناراحت شد،دوباره گفت بهم بزنیم،فکر میکرد من درحال مقایسه خواستگارا هستم و به عبارتی اونو تو آب نمک خوابوندم که اگه بهتر از اون اومد قبول کنم و اگه بهتر نبود رد کنم.منم باهاش حرف زدم و بهش گفتم من فقط اونو دوست دارم و اصلا به خواستگارم میگم که کسیو دوست دارم و خانوادم در جریان نیستن.آروم شد ولی خیلی ناراحت بود و فکرش درگیر بود و هی ازم میپرسید خواستگارت کی میاد و ازین سوالا،تا حدی که مجبور شدم به دروغ بهش بگم خانوادمو راضی کردم نیان.چندین مورد با اکراه و ناراحتی و به اجبار خانوادم راضی شدم به خواستگاریم اومدن.منم هیچکدومو از ترسم به پوریا نگفتم،ولی مورد آخری که داشتم به گوشش رسیده بود و خیلی از دست من ناراحت شد که چرا بهش نگفتم.بهش گفتم ترسیدم باز بگی رابطمونو تموم کنیم،گفت این حرفا ربطی به الان نداره،واسه اون اوایله که کار نداشتم و تو فشار بودم.
خیلی دوسم داره،اینو از رفتاراش میتونم حس کنم،منم خیلی دوسش دارم،ولی دیگه خسته شدم.نمیدونم چیکار باید یکنم و چه کاری درسته.هم از طرف خانوادم تو فشارم،هم از طرف پوریا،و فشار اصلی روی خودمه که با وجود اینکه کس دیگه ای رو دوست دارم مجبورم برم و پسرای مختلفو ببینم و باهاشون هم کلام شم که خیلی اینکار برام عذاب آوره.
از طرفی ترس و عذاب وجدان دروغ گفتنام و پنهون کاریام از پوریا داره اذیتم میکنه،از طرفی ترس از دست دادنش
تورو خدا راهنماییم کنید،چیکار باید بکنم؟
پوریام بهم قول داده هرجور شده تا نهایت 1 ماه دیگه کار پیدا کنه و بیادو نامزد کنیم.

توسط elaheh_6889 درازدواج · پاسخ 1963 روز 2 ساعت 25 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 1 ( 100% ) | امتیاز: 1

 

پاسخ (3)

 1. 0 votes

  به نام خدا
  دوست عزیز سلام. شما نوشته اید که الان ایشان از شما است که خواسته اند خواستگارها را به ایشان اطلاع دهید چون قضیه برای اوایل است که کار نداشته اند و در فشار بوده اند. یعنی الان شاغل هستند؟ اگر پاسخ شمل مثبت است پس چرا مجددا در جمله آخر نوشته اید تا یک ماه دیگر کار پیدا می کنند؟ 7 ماه و 5 ماه بیکاری داشته اند؟ یعنی یک سال است که ایشان هنوز نتوانسته اند کار پیدا کنند؟

  توسط خانم م - طالبی · 1961 روز 23 ساعت 21 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes
  پذیرفته شده

  سلام
  در کل 7ماهست که رابطه داریم،2ماه اول خانواده ها در جریان بودند.ولی الآن 5ماهست که به طور پنهانی رابطه داریم
  7ماه است که بیکار است و هنوز کاری پیدا نکرده.
  به صورت پروژه ای کار میگیره،ولی هنوز جویای کار ثابته

  توسط elaheh_6889 · 1961 روز 19 ساعت 33 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 1 ( 100% ) | امتیاز: 1

 3. 0 votes

  به نام خدا
  دوست عزیز سلام، برای ازدواج بعضی معیارها اساسی و مهم هستند مثل داشتن شغل برای آقایان. بهتر است کمی صبر کرده تا ایشان کار مشخصی را برای خود در نظر بگیرند و سعی کنید با خانوادتان در این خصوص صحبت کرده و به آنها از علاقه تان به ایشان بگویید و آنها را متقائد کنید که به ایشان تا مدتی زمان داده تا کار پیدا کنند البته تمام موارد بالا منوط است به اینکه ایشان دیگر معیارها را برای ازدواج داشته باشند و خانواده شما هم غیر منطقی به ایشان فرصت نداده باشند. در غیر اینصورت حق با خانواده تان می باشد. موفق باشید.

  توسط خانم م - طالبی · 1959 روز 2 ساعت 4 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است