پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » ازدواج
1 امتیاز
Vote Con!

ازدواج

ازدواج

من دختری نسبتا مذهبی هستم در حدی که رو نماز حساسم ولی روبطم با آقایون راحته یعنی در حد شوخی بگو بخند با همکارها و همکلاسیها الان آقایی به خواستگاری من آمده که پدر و مادرشون در کودکی فوت و با مادربزرگشان زندگی میکنند و خیلی شدید مذهبی هستند و میگویند همسری برای رسیدن به خدا میخواهند مثلا من مسافرت خارجه را دوست دارم ایشون نظرشون با مکان های مذهبی هست به نظر شما یا من ماهواره را نگاه میکنم ایشون مخالفند ولی با آهنگ مشکلی ندارند و بیشتر ساده زیستی را دوست دارند کارمند بانک هستند و فوق لیسانس اقتصاد دارند و میگویند چون رشته و کارشان باعث قید دنیوی میشود ادامه نداده اند ولی من کارشناس ارشد حسابداری هستم و دکتری را هم دوست دارم نه برای رسیدن به خدا به خاطر اهدافم به نظر شما ازدواج با ایشان چطور است؟

توسط mokhtari درازدواج · پاسخ 3399 روز 9 ساعت 37 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 

پاسخ (4)

 1. 0 votes

  سلام دوست عزیز
  درست فکرهاتو بکن ببین میتونی یا دوس داری با کسی ک از خودت مذهبی تره ازدواج کنی؟؟؟؟؟
  اگه میتونی و معیارهاتو داره بسم الله اگه نه بنظرم الکی خودتو بدبخت نکن فردا تو زندگیتون همین اختلاف عقاید میشه مشکل.
  حالا من دوس دارم با کسی ازدواج کنم ک منو بخدا نزدیک کنه یه خواستگار داشتم بهم میگف دوس ندارم زنم بسته باشه دوس دارم هم چادر بزنی هم مانتویی باشی خلاصه نمیدونست با خودش چند چنده؟؟؟منم وقتی این همه اختلاف عقیده رو دیدم قبول نکردم چرا با کسی ادواج کنم ک چادر زدن من براش معنی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  توسط tala23 · 3392 روز 7 ساعت 41 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 2. 1 vote

  سلام علیکم.
  ازاینکه سایت ما را برای مشاور ه انتخاب کردید .
  یکی از مسائل مهم در ازدواج هم کفوی است .
  اگر زوجین می خواهند درزندگی در همه ابعاد موفق باشند باید سعی کنند زوجی را انتخا ب کنند که از لحاظ فکر ی وعقاید مثل خودش است –مثلا آقای به مشاور فرموده بود که من فردی مذهبی هستم ،اما خانمم چادر نمی پوشه خیلی دوست دارم چادر بپوشه ومن یک بچه ی کوچکی دارم الان از آینده خیلی می ترسم وواقعا با نپوشیدن چادر خاننمم مشکل دارم –الان دچار مشکل شدم-
  اگر شما یک ذره ریز بین شوید می بینید که این شخص در انتخاب همسرش نسبت به چادری بودن همسرش بی توجهی کرده شاید هم فکر می کرده بعد از ازدواج درست میشه.این شخص اگر قبل از ازدواج این ملاک چادری بودن همسرش را درنظر می گرفت واز کنارش بی توجه نمی گذشت امروز دچار این مشکل نمی شد .اون خانم باید با کسی ازدواج می کرد که مانتویی بودن او را بپذیرد –واون آقا هم باید با کسی ازدواج می کرد که خانم چادری بود.
  البته در این مشکل حالا یک نفر باید کنار بیاد.البته وقتی میشه پیشگیری کرد چرا باید عاقل خودش را در مشکل بندازد .
  ببینیددر مشکل شما چند حالت وجود دارد :یا اینکه شما مثل اون کسی شوید که او دوست شود یعنی به خواسته های او تن بدید اون طور که او دوست دارد بشید.
  یا ایشون مثل اون طوری که شما دوست دارید بشه .
  یا اینکه هر کدام از شما با کسی که عقایدش وتفکر ورفتارش هم کفوش است ازدواج کند .
  اما راه درست این است که شما با کسی ازدواج کنید که با رفتار های شما مشکل نداشته باشد ،مثلا شما می خواید آهنگ گوش بدید ،اگر با ایشون ازدواج کنید مطمئنا ایشون با این موضوع نمی تواند کنار بیاد ودر طول دراز مدت باعث سردی روابط تون میشود.ودچار مشکل می شید.
  بنابراین بهتر است هر کدام از شما با کسی ازدواج کنید که تا حدودی با رفتارهای شما مشکل نداشته باشد.

  در اینجا مقاله ای کوتاه ومفید که نوشتم را برای شما می زارم تا انشاءالله استفاده کنید .
  —————————————————————–
  بسم الله الرحمن الرحیم
  السلام علیک یا صاحب الزمان ادرکنی
  السلام علیک یا امام نقی (ع )

  سایت مشاوره ازدواج(آزاد)
  https://moshavere.tribuneazad.ir
  مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (زیده عزه)
  همسری شما جوانان عزیز را که پیوند دل ها وجسم ها وسرنوشت هاست ،صمیمانه به همه شما فرزندان عزیزم تبریک می گویم!توصیه می کنم ،به همسران خود مهر بورزید تا به آنان وفادار باشید وخویشتن را در سرنوشت یکدیگر شریک بدانید .از گره افتادن در رشته زندگی مشترک برحذر باشیدوگره های کوچک وبی اهمیت را نادیده بگیرید .خداوند ،به شما خوشبختی وشادکامی واعتلای روحی عطا فرماید وکانون زندگی تان را با فرزندانی تندرست وصالح ،گرمی وروشنی ببخشد.!(1)

  موضوع………………………لزوم ازدواج موفق
  مطالب مورد بررسی:
  {مقدمه}
  {فصل اول:لازمه ازدوج چیست؟}
  {فصل دوم:انتخاب همسر وملاک هایی که باید در نظر گرفت.}
  {فصل سوم:اهمیت به ازدواج}
  تهیه شده ونوشته شده…………………توسط العبد میثم رشید

  {مقدمه}
  سلام به شما خواننده محترم –این را بدانید زندگی مهارت است اگر کسی نتواند مهارت مدیرت زندگی زناشویی را به دست بیاورد ،زندگی برای او تلخ می وشود وسرکوچک ترین مسائل ریز زناشویی به دلیل ضعف مدیریت دچار اختلاف می شوند ،درصورتی که به آسانی قابل حل است . درطول فعالیت در سایت مشاوره –خیلی از پرسش کنندگان وجوانان متستفانه به دلیل ندانستن چگونگی ملاک ها برای تشخیص همسر شایسته وچگونگی ازدواج وچگونگی روابط صحیح بازوج خودبه کثرت دیدیم که دچار سوءتفاهم های جزئی شدند که همین سوءتفاهم ها باعث پدید آمدن مشکلاتی جدی در زندگی شده اند،لذا در این مقاله ی کوتاه سعی شده برای شما ملاک های صحیح وعقلانی که می تواند درصد ازدواج موفق را بالا ببرد وبی توجهی به هریک از آنها می تواند باعث بروز سوءتفاهم وحتی اختلافات جدی وحتی طلاق هم بشود.بنابراین اگر می خواهیم فردی بامهارتی در عرصه زندگی زناشویی باشیم ،باید سعی کنیم این مواردرا توجه کنیم:توجه به مسائل معنوی وخودسازی+بالابردن اطلاعات زناشویی (باتهیه کتاب های زناشویی وسخنرانی های مرتبط)+به کار بردن اطلاعات به دست‌آمده ازمرحله قبل…..
  خیلی از جوانان فکر می کنند لازمه ی یک ازدواج موفق ،عشق وعلاقه ای است که پدید می آید درحالی که خود عشق وعلاقه هم اگر برپایه یک ملاک ها صحیح وعقلانی که درپایین عرض می شود پایه ریزی نشود ،می تواند عشق کاذبی باشد که بعد از مدتی درزندگی مشترک به خاطراینکه برپایه ی درست پایه ریزی نشده فرو می ریزد وهریک از زوجین درزندگی دچار سردی نسبت به دیگری میشوند.
  لذا بامطا لبی که درپایین بیان میشود می توان ،خیلی از مسائل را حل ودرصد موفقیت ازدواج را بالا برد.

  {فصل اول:لازمه ازدوج چیست؟}
  خیلی مهم است اینکه بدانیم چگونه می توانیم یک زندگی موفق داشته باشیم.
  برای ازدواج چند نکته مهم است .
  وقتی کسی می گوید می خواهم ازدواج کنم باید
  1-به بلوغ فکر ی رسیده باشد –یعنی اینکه احساس کند که می تواند یک خانواده را اداره کند.
  2-بلوغ جنسی –البته این نکته که امروزه بلوغ جنسی به گزارش مرکز آمار پایین آمده یعنی این که افراد زود به بلوغ جنسی می رسند.
  3-اطلاعات خود را در زمینه زناشویی بالا برده باشد.
  امروز ه خیلی از طلاق ها به خاطر این است که افراد دارای بی اطلاعی از برخورد صحیح با همسر و…می باشد .که افرادی که می خواهند ازدواج کنند باید سعی کنند با مطالعه کتاب هایی که در این زمینه نوشته شده است را مطالعه کنند سطح اطلاعاتشون بالا رود .
  کتاب هایی مثل مردان مریخی و زنان ونوسی نوشته آقای جان گری بسیار می تواند موثر باشد.و کتاب های دینی پیرامون چگونگی روابط زناشویی که از گفته های معصومین به مارسیده .
  لذا چند نمونه از پرسش هایی که درسایت برای ما فرستاده شده را برای شما شرح می دهیم.
  پرسشگری درسایت مشاوره ما ،پرسش را اینگونه بیان می کند:
  مردی 40 ساله هستم که 15سال است ازدواج کرده ایم .حدود 5 سالی است که با جدیت به جدایی فکر می کنم .از اول زندگی دچارمشکلات مالی نسبی بوده ایم و عمده تلاشمان برای ارتقائ سطح زندگیمان بوده ودراین راه سختی های زیادی تحمل کرده ایم واکنون وضعیت قابل قبولی از نظر مالی پیدا کرده ایم .مشکل من تقریبا از سال چهارم ازدواج شروع شد بدین شکل که متوجه شدم میل جنسی من ازهمسرم خیلی بیشتراست و گاهی باعث تنش و دعوا می شد که البته قابل حل بود چون همیشه امیدواربودم رفته رفته میل جنسی ایشان هم افزایش یابد وازطرفی میل و هیجان من هم زیادبودولی متاسفانه هیچ نشانه ای ازبهبودکه مشاهده نشده وضعیت باگذشت زمان بدترهم می شودوبه نظرمی رسدهیچ هیجانی درزندگیمان وحودندارد.دیگرازدست تمایلات جنسی هم متنفر شده ام چون همیشه من طالب بوده ام وهمسرم اعتنای چندانی به این موضوع نداردو صفرتاصد مراحل ارتباط جنسی به عهده من است و جالبتر اینکه ایشان همیشه به لذت هم می رسندولی هیچگاه تمایلی به این کارنشان نمی دهندو من اکثر مواقع بعد از پایان رابطه احساس رضایت پیدا نمی کنم و تمایل به تکرار دارم که خوداین موضوع مشکل را پیچیده تر می کند و این مشکل به سایر جنبه های زندگیمان هم سرایت کرده وتنها راه پیش رو را جدایی و رها شدن از این فلاکت می دانم .ضمنا همسرم خانمی بسیار با شخصیت و مهربان هستندوبرایم دوری ازاو مصیبت است.
  ×××××××××××××××××××××××××××××
  سلام.
  من و شوهرم 21 سال داریم و الان عقد هستیم..2 ساله که باهمیم.
  زیاد نمیتونیم باهم عاشقانه حرف بزنیم..شوهرم بلد نیست با خانومش چطور برخورد کنه..
  همون طوری که با خاله هاش و خواهر و مادرش حرف میزنه با منم همون جور حرف میزنه..
  گاهی اوقات که بهش میگم تا یکی دو روز خوبه اما باز یادش میره..
  مثلا وقتی اشتباهی میکنه بلد نیست بیاد معذرت خواهی کنه یا وقتی ناراحتم بلد نیست بیاد از دلم در بیاره.
  تصمیم دارم باهاش درست حرف بزنم راجع به این مسئله.میخوام کمکم کنید که چطور بهش بگم که روش اثر بذاره یا چی بهش بگم..؟………..
  ×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××
  سلام
  من1سال هست که با همسرم عقدکردیم و 2ماه پیش زندگی مشترک را شروع نمودیم………………… اما مسئله ای که من را بسیار ناراحت کرده توجه او به خانم های دیگر است. هنگامی که در خیابان راه میرویم مدام به افراد نگاه میکند. حتی وقتی باهم در حال حرف زدن هستیم نگاه او به دیگران و به خصوص خانم هاست با این وجود مانع حواس پرتی او و نفهمیدن حرف های من نمیشود اما با وجود اینکه رابطه گرمی داریم و من نیز چهره زیبایی دارم به طور مثال هیچگاه در رستوران مانند اغلب آقایان با هیجان به چهره من نگاه نمیکند و مانند یک زوج قهر مینشینیم و او اطراف را بررسی میکند حتی وقتی باهم حرف میزنیم و من تمام سعیم را برای پیش آوردن مباحث جذاب و خنده دار میکنم. بار اول که این موضوع را فهمیدم چند شبانه روز گریه کردم و با عصبانیت موضوع را به او گفتم. او فقط عصبانی شد و بمن گفت که اشتباه میکنم و نگاه های او کاملا بی منظور است و به همه جا مینگرد نه فقط خانم ها.چندبار سر این موضوع دعوا کردیم کمی بهتر شد و من سعی کردم دیگر به او خرده نگیرم و بفهمانم که چقدر اعتمادم به او زیاد است.اما هنوز هم نگاه های خیره اش در خیابان مرا به شدت آزار میدهد همیشه اشک های پنهانی میریزم.تنها نکاتی که مرا کمی آرام میکند این است که هیچگاه به خواست او به خیابان و مکان های شلوغ نرفتیم و اینکه ذاتا روحیه بشدت کنجکاوی دارد. اما من هرچقدر سعی میکنم نمیتوانم با این موضوع کنار بیایم و با وجود همه تلاش او برای زندگی مشترکمان احساس میکنم هیچ علاقه ای به من ندارد. ….
  بررسی:شما در این سه پرسش دید که نه آقا ونه خانم هردوخیلی از مسائل کوچک روانشناسی را نمی دانند،این هم می تواند به دودلیل باید (بالانبردن اطلاعات زناشویی ویا دانستن مسائل زناشویی اما به کار نبردن آن)وهمین مشکل کوچک می تواند مرد وزن را در زندگی دچار اشتباه محاسباتی کند.یکی از تفاوت مردان و زنان در زندگی زناشویی این است برگترین اشتباهی که مردان می کنند این است که مردان به گوش کردن واهمیت دادن سخنان همسرشان بی تفاوت هستند ،درحالی که مردها باید اهمیت گوش دادن وشنونده ی خوبی بودنرا درک کنند وبزرگترین اشتباهی که خانمها می کنند این است که می خواهند همسرشون را تغییر بدهند ،درحالی که زنان باید بدانند که باید دست از تغییر همسرشون دست بردارند.حالا شما درنظر بگیرید ،ندانستن همین یک مسئله میتواند چه سوءتفاهماتی را درزندگی به وجود بیاورد؟!

  4-ساخته شدن از لحاظ روحی ومعنوی .خیلی افراد در زندگی به خاطر اینکه قبل ازدواج خودرا از لحاظ اخلاقی و روحی و معنوی نساخته اند در زندگی به گونه ای رفتا ر می کنند که موجب اختلاف در زندگی می شود .اگر مشاهده کرده باشید افرادی که واقعا مومن وبا تقوا هستند در زندگی موفق هستند و حقوق یکیدیگر را بهتر در زندگی رعایت می کنند .
  که باید با تهیه کردن سخنرانی های مذهبی یا رفتن پای درس استاد اخلاق خود را ازلحاظ اخلاقی ومعنوی ساخت .
  {فصل دوم:انتخاب همسر وملاک هایی که باید در نظر گرفت.}
  اما چگونه می توانیم یک زندگی موفق داشته باشیم؟؟؟آیا ملاک فقط تقوا کافی است؟همرا ه با ذکر احادیث پاسخ خواهم داد.
  یکی از عواملی که می تواند باعث خوشبختی در ازدواج شود دقت در انتخاب همسر است که در ادامه می گویم چه کسی را باید برای همسری انتخاب کرد .
  انتخاب همسر .
  اسلام همانگونه که به ازدواج اهمیت داده و همگان را به آن توصیه کرده است .انتخاب همسر را یکی از مهم ترین مراحل ازدواج شمرده وسفارش های و راهنمایی لازم را ارائه نموده تا خانواده ای تشکیل میشود ،بنیانی مستحکم وپایدا ر داشته باشد.
  اولین اساسی ترین ملاک ،دین دار بودن همسر انتخابی و برخورداری از اخلاق نیک علاوه براینکه خانواده را استحکام می بخشد ،هریک از زن و مرد را از انحرافات و بدی ها باز می دارد .
  پیامبر گرامی اسلام صلی..فرمودند:اگرشخصی به خواستگاری آمد که دین و اخلاق او مورد پسند شما بود ،همسری به او بدهید ،چرا که در غیر این صورت ،فتنه وتباهی بزرگی در زمین ایجاد خواهد شد.
  دربسیاری از سوالات دیده شده که خانم ها گفتند که همسر ما رفته با شخص دیگری دوست شده ،لذا اگر شخصباتقوا باشد؛مسلما به دنبال کار حرام نمی رود.
  سلام من یک دختر 22 ساله هستم حدود 9 ماهه که ازدواج کردم نامزدم 6 سال از من بزرگتره زیاد بهم دروغ میگه انگار به دروغ گفتن عادت کرده .نمیدونم در مقابل دروغ گفتناش چه رفتاری باید داشته باشم؟چیکار کنم که دیگه بهم دروغ نگه؟ لطفا راهنماییم کنین.

  اسلام ،انتخاب همسررا برعهده دختر وپسر قرار داده است تا باواقع بینی ،مال اندیشی ،تفکر ومشورت با والدین وافراد مطمئن ،همسر خود را انتخاب کنند.
  از مهمترین عواملی که ضامن خوش بختی وسعادت برای زوجین است ،اصل هم کفو بودن است .
  کسی که دیگران را به عنوان شریک زندگی انتخاب می نماید ،باید از هر حیث شایستگی داشته ،دارای سلامت جسمی و روحی و اصا لت خانوادگی باشد.
  توجه به اختلاف سن ،سطح و میزان تحصیلات ،اعتقادات و باور ها ،وضعیت جسمی و جذابیت ها ،سطح اقتصادی و وضعیت فرهنگی و…درایجاد زندگی پایدار موثر است .بنابراین لازم است که هریک از دختر وپسر در موارد فوق تا حد لازم همانند باشند.چرا که دربسیاری از اوقات ،اختلاف فاحش دختر و پسر دراین موارد ،موجب جدایی گشته.درحالی که با ظرافت دقیق میشود از بسیاری از مشکلات را حل کرد.
  با سلام.من دو سال است که ازدواج کردم و اختلافهایی بین همسر من و خانواده ام پیش آمده و مادرم نظرش درباره همسر من کاملا برگشته ومن هم که نمی خواهم احترام ها را بشکنم و نمیتوانم حرفی بزنم.برای حل این مشکل چه کاری باید انجام دهم؟خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید.

  با سلام.
  اوایل ازدواج رابطه ام با همسرم خیلی خوب بود. اما بعد از شروع زندگی مشترک او به جای انگیزه پیدا کردن برای فعالیت بیشتر، تنبل شده و با اصرار من سر کار میره. اگه من خونه نباشم خواب میمونه و مثل اینه که دارم یک بچه رو بزرگ می کنم. احساس نمی کنم که شوهر دارم چون اصلا به من احساس امنیت نمیده. با وجود این که خودم خیلی فعالم و حتی بعد از ازدواج تا مقطع دکتری هم پیش رفتم، اما همسرم درست نقطه مقابل منه. ازش نمی خوام ادامه تحصیل بده و اینکه اون لیسانس داره اصلا واسم مهم نیست. فقط فعال بودنش رو می خوام. این قضیه اونقدر واسم مهم شده که حتی نمیتونم دیگه بهش ابراز علاقه کنم. رابطه جنسی کاملا سردی داریم و خیلی شب ها جدا از هم می خوابیم. از این شرایط دارم رنج می کشم. خیلی تلاش کردم بهش انگیزه بدم که واسه زندگیمون تلاش کنه اما فایده نداره. از اونجاییکه خانواده من با ازدواجمون مخالف بودن، جرات حرف زدو به کسی رو ندارم و خودم تنها این بارو به دوش میکشم. اما مقصر اول خودم هستم که صرفا به دلیل چند ماه رابطه دوستانه و ابراز علاقه شدید، چشمهامو به واقعیت بستم. دوست دارم از این وضعیت نجات پیدا کنم و زندگی خوبی داشته باشم.اما نمیدونم راهکار چیه.
  متسفانه امروزه بعضی از خانواده ها به جای این که به دین ،اخلاق ،فرهنگ ،اصالت خانوادگی ،نجابت ،پاکی و هم کفو بودن یکدیگر توجه کنند ،به معیار های غیر صحیح از جمله :ثروت و مقام و شغل ،ماشین،خانه و..اهمیت می دهند .اینان نمی دانند که ازدواج یک ارضای جنسی صرف نیست و مهریه های بالا ،چشم وهم چشمی ها ،جهزیه های آن چنانی ،خرج زاید و تشریفاتی و…نمی تواند مسلماضامن خوش بختی باشد .
  من دختری 23ساله هستم تابستان یه خواستگار داشتم که از لحاظ ظاهری خوب بود و در شرکتی منشی بود وعصر هم در کارگاهی کار میکرد به علت کمی حقوق اما پدرم با او موافقت نکرد چون نه پول زیاد داشت وهم این که تحصیلات کافی نداشت من خودم دانشجوی ارشدم اما پسره به علت کمبود مالی مجبور به ترک تحصیل در سال سوم دانشگاه شده بود اما بعداز اون با پسره رابطه دارم خیلی پسر خوب و پر تلاشیه و از همه مهمتر عاشقانه منو دوست داره ومنم بهش علاقه مند شدم مادرم از رابطه ما خبر داره بنظرتون من چطور میتونم پدر و برادرمو راضی کنم؟
  ×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××
  با سلام و خسته نباشید
  من دختری مجرد بیست و دو ساله هستم .مدت هفت ماه قبل با برادر دوستم آشنا شدیم ایشان از نظر کار و موقعیت اجتماعی کاملا مناسب و هم طبقه خانواده من می باشند در تیر ماه ایشان با پدرم تماس گرفتند برای خواستگاری و پدرم بعد از یک هفته به من گفت تحقیق کردم و ایشان مناسب ما نیست البته من کاملا مطمئن هستم صحبت پدرم صحت ندارد
  در زمانی که بحث خواستگاری را به مادرم گفتم ایشان گفت این پسر زشته و قدش کوتاهه . قدش از من هفت سانت بلندتره و طبق نظر سایرین اصلا زشت نیست.
  حدود دو هفته دیگر ایشان به همراه خانواده قصد دارند به منزل ما جهت خواستگاری بیاییند و من نمیدونم چطور پدر و مادرم رو راضی به این وصلت کنم.
  ××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××
  {فصل سوم:اهمیت به ازدواج}
  ازدواج پیوندی مقدس است که در سایه آن ،زن ومرد به کمال می رسند وسعادت ونیک روزی را نصیب خود می کنند.
  بنابراین موضوع ازدواج و تشکیل کانون خانوادگی در درجه ی اول ،هماهنگی زن و مرد می باشد.وعدم توجه به مقررات وقوانین و هم چنین بهداشت روانی آن در نسل حاضر برای عده ای زیادی ناراحتی و تلاطم خاطر به وجود آورده است .زیرا شالوده ی آن از روی عشق وتظاهرات غریزه جنسی بنیان گذاری شده است .از این رو زن ومرد باید برای ازدواج وانتخاب همسر به تامین بهداشت و روحی و اجتماعی و آموزشی و اقتصادی یک دیگر توجه کنند تا بتوانند یک زندگی اصولی ومستحکم را بنا کنند.
  امام صادق علیه اسلام می فرمایند:درهنگام ازدواج ببینیدخود را در کجا قرار می دهید وچه کسی را شریک زندگی خود می کنید .بهترین زنان آنانند که منسوب به اصل و نسب شایسته می باشندو مخصوصا از نظر روانی باید خوش اخلاق باشند و بدان که زنان مختلفند :بعضی از آنها غنیمتند و بعضی دیگر غرامت. .
  ×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××
  هزینه این مقاله 10تاصلواة برای سلامتی وفرج امام زمان(ع) است .
  نوشته شده توسط :العبد میثم رشید
  سایت مشاوره (ازدواج): https://moshavere.tribuneazad.ir

  توسط میثم رشید · 3389 روز 17 ساعت 49 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 3. 1 vote

  سلام اینگونه رفتارها در تمام مذهبیون دیده میشود . مثلا زن دایی من یک فرد اروپایی منش و لا مذهب و دایی من یک انسان خشکه مقدس است اما معیار دایی من از ازدواج زشت بودن و چادری بودن میباشد – 2 دختر دایی من هرزه مرض میباشند – با یک کوتونبگ ازدواج کن .

  توسط aji hamid · 3357 روز 9 ساعت 16 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 11

 4. 1 vote

  mokhtari,

  بنظر بنده قید این ازدواج رو بزنید چون ایشون برخلاف ادعای مذهبیشون بسیار نامتعادل هستن …
  راه دین و ایمان از میان مردم میگذره و کسی نمیتونه از اون سرباز بزنه …
  این افراد به قول معروف از اون ور بوم افتادن و زندگی باهاشون فقط وفقط در وسط کویر میسره …
  جایکه هیچ کس و هیچ چیز رو نبینن شاید که به معصیت دچار بشن …

  درضمن برای مشاوره ، به سایت تخصصی مشاوره مراجعه فرمایید .
  http://www.moshaver.co

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3235 روز 15 ساعت 36 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است