پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » ازدواج
1 امتیاز
Vote Con!

ازدواج

ezdevaj

سلام خسته نباشید .خواهر بنده حدود دو ماهه که عقد کرده با یک مرد اخوند که خواهرم اول راضی نبود ولی با تعریف پدر مادرم راضی شد حالا هم بعد از گذشت دو ماه خواهرم از اخوند خوشش نمیاد و تو اتاق تنها میمونه و با هیچکس حرف نمیزند از طرفی اخلاق اخوند هم خیلی خشک هست.لطفا راهنمایی فرمایید.

توسط bagherpour درازدواج · پاسخ 3394 روز 17 ساعت 27 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 

پاسخ (4)

 1. 1 vote

  سلام علیکم.
  ازاینکه سایت مارا برای مشاوره انتخاب کردید تشکرمی کنم.
  در مسئله ازدواج بهتر برای پیشگیری از این مشکلات وعدم تفاهم ها با نظارت خانواده در مراسم خواستگاری یا طی چند جلسه آٔقا وخانم باهم صحبت می کردند تا خانم ببینه می تواند با شرایط ورفتار یک روحانی بسازه وزندگی کند یا نه؟
  یا آقا روحانی ببینه آیا این خانم با روحانیت مشکل نداره ؟یا زندگی طلبگی ورفتار طلبگی می تونه بسازه یانه؟
  خوب یک سوال خواهر شما وبا ایشون در مراسم خواستگاری صحبت کردند یانه؟
  خوب حالا که در دوران عقدهستند وسر خونه زندگی نرفتن بهتر است خواهر شما مشکلاتش را بیان کند واگر نمی تونه با زندگی طلبگی ولباس روحانیت بسازه راهش را انتخا ب کند وتصمیمش را اول بسم الله بگیره تا نرفتن سر خونه زندگی .ومشکلات بعدش …..
  خواهر شما تقصیر خودش است ،به خاطر اینکه با ید علاوه بر گفته ی پدر ومادرتون باید با ایشون تحت نظارت خانواده چند جلسه صحبت می کرد وببینه ایشون چه خصوصیات رفتاری دارد! درسته می گن زن وشوهر تا نرفتن زیر یک سقف هنوز به خصوصیات رفتاری هم پی نمی برن ،اما میشه با در نظر گرفتن کلیات فهمید آيا این شخص مناسب برای من است یا نه؟
  مثلا اگر خواهر شما نمی تونه با لباس روحانیت بسازه ویا خوشش نمیاد ویا با رفتار روحانی نمی تونه کنار بیاد خوب این مشخصاً معلوم است که فردا به مشکل بر می خورند –
  یک وقت پدر ومادر می گن این شخص خوب است ،خوب درست –اما از یک نگاه دیگه هم باید نگاه کرد باید ببیند آيا می تواند با این شخص زیر یک سقف زندگی کند .آیا می تواند با خصوصیات این شخص بسازد
  بهتر است خواهر شما موضوع را با خانواده خودتون وآقا مطرح کند ،ومشکلاتش را بیان کند تا اگر واقعا نمی تواند با این مسائل کنار بیاد تصمیم خودشون را بگیرن .
  پیشگیری بهتر است از زندگی بی عشق وعلاقه وسرد است .وآخرش هم طلاق –یا زندگی کردن اما به سردی .
  مسلما ایشون باید با خود آقا صحبت کند ومشکلاتش را براش بازگو کند تا باهم به یک نتیجه ای برسن اگر هردو به این نتیجه رسیدن که برای هم مناسب نیستند از هم جدا شوند .اما اگر هردو به این نتیجه رسیدن که میشود هریک از کنار مسائل گذشت وباهم ازدواج کنند .
  هزینه مشاوره شما 10 تا صلواة برای سلامتی وفرج امام زمان(ع) است.
  یاعلی…..

  توسط میثم رشید · 3385 روز 1 ساعت قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  باید با آقای آخوند صحبت کنید و بگید که رفتارش رو درست کنه و بهش از تریق دین بفهمونید که حتی پیامبر هم با زنانش این طور رفتار نمی کرد مثلاً ( بهترین شما مردى است‏ که با همسرش به خوبى رفتار کند و من از همه شما نسبت ‏به همسرم‏ خوشرفتارتر هستم.
  وسائل ج 14 ص 122 ) و به خواهرتان هم بگویید که او را راضی کند تا مطیح و خوش رفتار شود.

  توسط hamedcar · 3371 روز 1 ساعت 47 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 2

 3. 1 vote

  با سلام – شما دقیقا ذکر نکردید وقت ازدواج چه سنی داشت ؟ اگر کودک بودند و از سر کودکی تصمیم گرفته تقصیر ایشان نیست اما اگر در سنین بزرگسالی با عقل و شعور کامل تصمیم گرفته باید بیشتر تفکر میکرد – همچنین پدر مادر شما مقصرین اصلی این ماجرا هستند – خواهر شما الان از آگاهی کامل برخوردار نیست چه توقی داشتید – اگر پدر و مادر اصرار نمیکردند به طلاق کشیده نمیشد .

  توسط aji hamid · 3352 روز 16 ساعت 51 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 11

 4. 1 vote

  bagherpour,

  خب دیگه وقتی یکی از الزامات زندگی بدل نشستن هر دو نفر هست .. پس دیگه حرفی نمیمونه …
  خواهر شما از ایشون خوشش نمیاد حالا هر دلیلی که میخواد داشته باشه و مجبور کردنش ، ظلمه …
  پس در این مورد باید پدر و مادرتون از خواهرتون تحقیق میکردن نه اینک هبه زور متوسل بشن که خواهرتون برای رهایی تن به این ازدواج بده

  درضمن برای مشاوره ، به سایت تخصصی مشاوره مراجعه فرمایید .
  http://www.moshaver.co

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3230 روز 23 ساعت 1 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است