پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » ازدواج مجدد باهمسر سابق
1 امتیاز
Vote Con!

ازدواج مجدد باهمسر سابق

ازدواج"مجدد"

باسلام من پسری 23 ساله هستم که تقریبا حدود 5سال قبل با دختر عموی خودم نامزد کردم که او14سال داشت ومدت 2سال با هم نامزد بودیم ودر این دوسال جمعا یک ماه توانستم همدگر را از نزدیک ببینیم وبقیه را از هم دور بودیم به دلیل شغل عموی خودم.ابتدا من علاقه نداشتم به دختر عمویم وبه دلیل سن کم با پیشنهاد مادرم حاضر به ازدواج شدم البته عقد بودیم.ومن اروم اروم به دختر عمویم علاقه مند شدم ووقتی کنار هم بودیم خیلی به هم عشق می ورزیدیم تا این حد وقتی قرار بود از هم جدا شویم خیلی ناراحت بودم وحتی برایم اشک می ریخت .بعد این دوسال وقتی حدود 5ماه که از هم دور بودیم من به همراه خانواده به منزل عمو برای عید رفتیم که متوجه شدم نامزدم منو تحویل نمی گیره وبه من گفت دوستم نداره ودیگه منو نمیخواد دلایلش رو هم از بین صحبت های من وقتی پیش هم بودیم گرفته بود ما جدا شدیم وحالا سه سال از اون ماجرا میگذره من درسم تمام شد ولیسلنس گرفتم واو هم دیپلم .زمزمه هایی هم به گوشم خورده که اون پشیمون شده ومن هم هنوز دوستش دارم البته با جدایی ما عموی من وپدرم باهم اختلاف پیدا کردند واز این ماجرا پدرم که ناراحتی قلبی داره خیلی رنج میبره می خواستم بدونم ایا ازدواج دوباره ما صحیح واینکه من چه کنم در این باره؟

ودر ادامه…
بله دلایلش رو گفته که تعدادی از این دلایل اکر چه قبلا برای من قابل قبول نبود ولی الان با فکر وتعمق بیشتر میگم حق با اون مثلا میگفت من زمانی که دور بودیم از طریق تماس وپیام نمی تونستم ابراز علاقه کنم واحساسمو منتقل کنم که خودم قبول دارم واینکه یک بار اورو با یه خانم دیگه مقایسه کردم واینکه سعی داشتم بیشتر نصیحت کنم که خودم نیز الان به این رفتار اشتباهم پی بردم.و عجول بودن وعدم گذشت در حالی که من گفتم منو ببخشه منم او رو ببخشم واز ابتدا اخلاقم رو تغییر بدم بازم قبول نکرد واینکه برای جدا شدن از من هر حرفی رو علیه من زد از نقاط منفیش می دونم البته هر دو مون سن کمی داشتیم.از موافقت ومخالفت خانواده ها اطلاعی ندارم.چون تازه خودم به این نتیجه رسیدم وهنوز سردرگم هستم که این تصمیمم درست یا نه وحالا هم می خوام بدونم چه کنم؟

توسط safer درازدواج · پاسخ 3346 روز 6 ساعت 2 دقیقه قبل

سوال: 2 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 6

 

پاسخ (4)

 1. 0 votes

  با سلام. از اینکه این سایت را برای مشاوره انتخاب کردید تشکر می کنیم.
  خوب آن زمانی که شما و دختر عمویتان با هم نامزد کردید سن کمی داشتید و به دلیل همین راه دور ملاقات های کم رابطه ی عاطفی عمیقی صورت نگرفته درسته؟ اگر بخواهم خلاثه بگویم شما می توانید چند مسئله را در ابتدا بررسی کنید و اگر به مطلوبیت لازم رسیدید سپس اقدام کنید.
  1- رابطه تان را در این دو سالی که عقد بودید بررسی کنید. دختر عموی شما همان زن مطلوبتان هست؟
  2- در این مدت اختلاف فاحش و خط قرمزهای مشخصی نداشتید؟
  3- در کل از نظر اخلاقی سازگاری مطلوبی داشتید؟ مثلا بد اخلاقی – دعوا – کج خلقی های غیر معقول – جرو بحث های مکرر و بی نتیجه و…
  4- رابطه ی کلیتان با خانواده عمو را بهتر بررسی کنید؟
  در این قضیه ی جدایی خانواده ی متضرر کدام بوده است. یعنی پدر شما از این جدایی بیشتر شاکی است و یا عموی شما؟
  5- اگر باز با هم ازدواج کنید می توانید مثل سابق و لو بیشتر بیشتر دختر عموی خود را دوست داشته باشید. همه ی این سه سال را فراموش کنید و از نو زندگی را بسازید.
  ببینید من فکر می کنم این دختر چون خیلی سنش پایین بوده و احتمالا به اصرار خانواده به عقد شما در آمده و بعضا ممکنه هنوز از لحاظ درک مسائل زناشویی به بلوغ لازم نرسیده بوده باشه و میلی به شما نداشته از این وصلت پشیمان شده. و حالا با گذشت زمان این تکامل شکل گرفته.
  اگر واقعا دختر خوبی است و می دانید با او خوشبخت می شوید پس معطل نکنید.
  البته کمی کارتان از گذشته سخت تر می شود. و این بستگی به این دارد که چگونه از هم جدا شده باشید. مثلا خدایی نکرده با دعوا و مشاجره خود و خانواده نبوده باشه. که خوب رساندن این خانواده به هم کمی سخت خواهد شد. ولی شدنی است. بلکه با وصلت مجدد رابطه دو برادر هم شکل بگیرد. اما شما می توانید این مسئله را در درجه اول از طریق یه فرد مطمئن یعنی یک واسطه مطمئن با دختر خانم مطرح کنید. که آیا واقعا می خواهد که دوباره با هم ازدواج کنید یا خیر. اول از همه از این قضیه مطمئن شوید. اگر امکانش بود با خود دختر مستقیم صحبت کنید. وقتی از این قضیه مطمئن شدید بعد ببینید پدر یا مادرتان کدام یک بیشتر به حرف شما هستند و می توانند قضیه را پیش ببرند. شاید صحبت مستقیم با عمویتان هم بد نباشد. توکل به خدا کنید و در صورت یقین دل پیش بروید.
  البته بسیار بسیار پیشنهاد می کنم پیش مشاور هم بروید. هر دویتان. مشاوره قبل از ازدواج.
  موفق باشید….

  توسط خانم زهرا عباسی · 3345 روز 20 ساعت 59 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  متشکرم از پاسخ دقیق ومنطقی شما البته بنده درست همین نطر را داشتم وفقط مطمئن نبودم که با تایید شما انشالله همینگونه اقدام خواهم کرد

  اجرتون با سید الشهدا
  یا علی

  توسط safer · 3345 روز 20 ساعت 45 دقیقه قبل

  سوال: 2 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 6

 3. 1 vote

  در ضمن دختر عموی من در این سه سال وگذشته دختری مذهبی وچادر می پوشید بعد جدایی حرفهایی پشتش زدند که در این مدت سربلند بیرون اومد ولی فقط کمی تند خو وعصبانی هست وکمتر اهل گذشت که البته شاید به خاطری کمی سن بوده باشه ودر زمان حال تغییر کرده باشه

  توسط safer · 3345 روز 20 ساعت 42 دقیقه قبل

  سوال: 2 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 6

 4. 1 vote

  safer,

  دوست عزیز ازدواج شما و ایشون در اون سن کم مشکل اصلی بوده ..درسته که از نظر جنسی به بلوغ رسیدید ولی دختر و پسر معمولا” در سن 25 سالگی به بلوغ فکری و عاطفی میرسن و باید در این مورد حق رو به ایشون هم بدید چون نمیتونسته خوب و عاقلانه تصمیم گیری کنه …به هرحال زندگی رو با گذشت شروع کردن خیلی میتونه در آینده شما تاثیر داشته باشه ولی بهتره در این مورد هم با دختر صحبتی صریح و روشن داشته باشید و هم دو نفری به مشاوره ازدواج مراجعه کنید … تا بتونه در این مورد بهتون کمک کنه و با تست ازدواج چشم انداز این زندگی رو براتون روشنتر کنه

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3204 روز 6 ساعت 13 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است