پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » ازدواج با مرد بزرگتر از خود
1 امتیاز
Vote Con!

ازدواج با مرد بزرگتر از خود

ازدواج

سلام.من دختره24 ساله مجردم.توی شرکتی کار میکنم رییسم که 6سال ازم بزرگتره وباما رفت وامد داره بهم پیشنهاد ازدواج داده.البته ایشون متاهله وحدود 4 ماهه که ما باهم در ارتباطیم وبه اصرار ایشون برای اینکه گناه نکنیم باهم صیغه کردیم الان من هم احساس وابستگی میکنم وهم احساس گناه .میترسم زندگیش خراب بشه گناهش بیفته گردنم ولی اون میگه اگه گناه بود اماما چنتا زن نمیگرفتن.در ضمن من پدرومادرم از هم جدا شدن من خیلی احساس تنهایی میکنم و فک میکنم بخاطر تنهاییم قبولش کردم و بهش وابسته شدم.گاهی اوقات دوسش دارم و گاهی اوقات ازش متنفرم.همش حالم بده.توی خواب وبیداری همش به اون فک میکنم.نمیدونم چیکار کنم.احساس میکنم بی ثباتم .نمیدونم چی درسته چی غلط؟ یبارم استعفا دادم که ازش دور شم فراموشش کنم ولی قبول نکرد.تورو خدا راهنماییم کنید .

توسط eliv درازدواج · پاسخ 3260 روز 19 ساعت 32 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 

پاسخ (2)

 1. 1 vote

  به نام خدا
  دوست عزیز سلام ، بهتر بود قبل از اینکه با ایشان وارد رابطه شوید راهنمایی می گرفتید.
  1. ایشان متأهل هستند و این ارتباط خیانت به همسر ایشان می باشد.
  2. شما هم به عنوان طرف این رابطه قطعا در خیانت شریک هستید.اگرچه احساس تنهایی می کنید ولی روش رهایی از تنهایی خیانت به دیگری نیست. شما سن کمی هم دارید و موقعیت برای ازدواج فراوان پس موقعیت خود را بیشتر از این خدشه دار نکنید.
  3. از خدا کمک بخواهید و به ائمه متوسل شوید و محل کارتان را تغییر داده و دیگر به هیچ عنوان با ایشان ارتباط نداشته باشید . تا زمینه مزاحمت های ایشان را بر خود ببندید.
  4.هدف ایشان صرفا تمتع از رابطه جنسی است و شما را فقط برای این موضوع صیغه نموده اند.
  5. نسبت دادن کار اشتباهاشان به ائمه و مقایسه خودشان در این زمینه با آنها کاملا غلط و کاری گناه آلود به حساب می آید . در این رابطه مطلب زیر را مطالعه نمایید.
  به گزارش جماران آیت الله موسوی بجنوردی از شاگردان امام خمینی و البته از جمله اساتیدی است که همچنان مکتب فقهی امام خمینی را با دیدگاه های نوگرایانه فقهی خود دنبال می کند. مدیرگروه فقه و حقوق پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی در این گفت و گو ی کوتاه، مشروعیت همسر دوم را در شرایط امروز به گونه ای جدی زیر سوال می برد و با تأکید بر این که همسر دوم مصداق شکنجه همسر اول است؛ دیدگاهی جدید را در این باره مطرح می کند.

  در استنباط شما از آیات و روایات با در نظر گرفتن عنصر زمان، بر اساس شرایط امروز آیا همسر دوم از منظر فقهی و شرعی می تواند مشروعیت داشته باشد؛ به طور کلی دیدگاه شما درباره راه حل های رعایت حقوق زنان در قوانین مرتبط با ازدواج چیست؟

  قباله های 12 شرطی ازدواج را من درست کردم. یکی از آن شروط را از کانون انگلستان – آمریکا گرفتیم، آن هم مبنی بر این که اگر مردی زنش را طلاق داد، باید نصف دارایی خود را به زن بدهد. دراروپا این طوری است که اگر زن طلاق داد، زن باید نصف دارایی خود را به مرد بدهد و اگر هم مرد طلاق دهد، او باید نصف داراییش را به زن بدهد که ما آمدیم و تنها بخش دوم آن را گرفتیم. یعنی اگر مردی زن خود را بدون عذر موجهی طلاق داد باید نصف دارایی خود را که در زمان زناشویی تحصیل کرده است را به زن بدهد. یادم است آیت الله صافی گلپایگانی به ما گفتند، این چه قانونی است که شما وضع کردید؟ این کار باعث می شود تا خانم ها کیسه بدوزند.

  ما در جواب گفتیم هدف ما از این کار، ابتدا کاهش آمار طلاق است و دوم این که زن خانه بعد از چند سال زندگی اگر طلاق بگیرد باید جایی برای زندگی داشته باشد. خوشبختانه آمارهای بعدی نشان داد که این کار ما سبب شد تا طلاق کاهش چشم گیری پیدا کند.

  مرحوم آقای گلپایگانی فرمود که بگذارید تا نصف. یعنی این که تا نصف دارایی خود را بدهد. الان هم اگر در پیش نویس های موجود نگاه کنید می بینید اون “تا” هست و کمی هم رنگش با باقی کلمات جمله فرق می کند.

  مجلس قصد تصویب قانونی را داشت که با توجه به آن، مرد برای ازدواج دوم، دیگر نیاز به اجازه همسر اولش نداشت. من شدیدا با این قانون مخالفت کردم و گفتم، این کار برای همسر اول مصداق شکنجه است و شبهه شرعی هم دارد. قرآن می فرماید: در صورت برقراری عدالت می توانید همسر دیگری اختیار کنید. حال من از شما می پرسم مرد 50 ساله ای که زن 20 ساله می گیرد، می تواند بین این دو عدالت برقرار کند؟

  ببینید ما وقتی که از حقوق زن در اسلام سخن می گوییم، حرف هایی جدی داریم. من معتقدم که هیچ مردی نمی تواند دو تا زن بگیرد. این تعدد زوجات برای سرپرستان یتیمان است. قرآن می فرماید، «شما سرپرستان یتیمان مبادا کالای خوب را برای خودتان بردارید و کالای بد را برای یتیمان بگذارید و در ادامه نیز می فرماید، ای سرپرستان یتیمان اگر خوف دارید و مى ترسید از اینکه (به هنگام ازدواج با دختران یتیم ) عدالت را رعایت نکنید، (از ازدواج با آنان ، چشم پوشى کنید و) با زنان پاک (دیگر) ازدواج نمایید، دو یا سه یا چهار همسر، و اگر مى ترسید عدالت را (درباره همسران متعدد) رعایت نکنید تنها یک همسر بگیرید…»

  اما باید توجه کنید که این اصلا به ماها ربطی ندارد که بتوانیم دو، سه یا چهار تا زن بگیریم. این تعدد زوجات مربوط به سرپرستان مال یتیمان است. فراموش نکنیم که باز هم در ادامه همان آیه خداوند می فرمایند، اگر در مورد آن ها هم نمی توانید عادل باشید، یکی بیشتر نمی توانید بگیرید. ببینید اگر دومی را گرفتید، اولی باطل است چون در مقام حکم وضعی تعریف می شود و نه حکم تکلیفی. به خدا قسم اسلام غریب است. متاسفانه با شهوات خودمان تفسیر به رای می کنیم و همین سبب پیدایش اشکالات می شود.

  اما موضوع تعدد زوجات بهانه ای به دست برخی داده؛ تا تعدد زوجات را امری مذهبی توصیف کنند.
  تعدد زوجات در صدر اسلام برای مسائل شهوت رانی نبوده است، بلکه تماما ازدواج های سیاسی بوده است و از هر قبیله ای یک همسر اختیار می کردند آن هم بخاطر حمایت آن قبیله از ایشان. چون درعرب رسم است که هر کس از قبیله شان همسر بگیرد از او حمایت می کنند. اگر پیامبر(ص) این کار را نمی کرد همان اول شهید می شد. پیامبر برای حفظ جانش از 9 قبیله زن گرفت.

  اما تنها همسری که پیامبر نامش را به زبان می آورد و اشک می ریخت، حضرت خدیجه (س) بود. حضرت خدیجه 80 هزار شتر برای حمل کالا داشت و تمام تجارت شبه جزیره عرب را حضرت خدیجه انجام می داد. ایشان تمام اموالشان را در راه اسلام دادند و وقتی فوت کردند، کفن نداشتند. این را بدانید که اگر اموال حضرت خدیجه نبود، اسلام شکل نمی گرفت. بنده به صراحت به شما بگویم که اسلام بر پایه شمشیر حضرت علی (ع) و اموال حضرت خدیجه (س) بنا شد.
  اجازه بدهید در ستایش حضرت خدیجه یک روایت کاملا صحیح به شما بگویم. هر وقت جبرئیل حامل وحی برای پیغمبر بود، حامل سلام هم از طرف خداوند برای خدیجه بود. شما نمی دانید این که خداوند به حضرت خدیجه سلام می رساند، چه مقامی است. این همسر پیامبر بود، باقی تماما ازدواج های سیاسی محسوب می شد.

  ریشه افزایش آمار طلاق به چه عواملی بر می گردد؟

  فقر و مشکلات جنسی، دو عامل اصلی افزایش طلاق ها به شمار می روند. به گفته کارشناسان ناتوانی جنسی مردان و عدم اشباع غریزه زنان، به درگیری های خانوادگی دامن می زند که یکی از مهمترین عوامل افزایش طلاق است. بالا رفتن انتظارات مالی نیز یکی از علل فروپاشی زندگی محسوب می شود و به طور کلی بخش عمده ای از طلاق ها در جامعه امروز ما به مسائل مالی برمی گردد.

  موفق باشید.

  توسط خانم م - طالبی · 3259 روز 18 ساعت 42 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote


  ELIV ,

  دوست عزیز در این مورد نباید خودشو با امامان مقایسه کنه چون ایشون اینکارو برای صرف شهوت انجام میده … و نمیتونه جای امام معصوم تصمیم گیری کنه ..در ضمن وجود شما در زندگی ایشون میتونه اتفاقات بدی رو رقم بزنه و خانم رو با شما روبرو کنه … در ضمن عذاب وجدانی که شما دارید .. واینکه داره از تنهایی شما سوء استفاده میکنه و در هر لحظه میتونه شمارو ترک کنه و خدایی نکرده از نظر بکارت شمارو دارای نقص کنه …پس بهتره خیلی خوب و منطقی تصمیم گیری بکنید تا د راینده دچار مشکلات زیادتر از این نباشید …

  درضمن برای مشاوره ، به سایت تخصصی مشاوره مراجعه فرمایید .
  http://www.moshaver.co

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3150 روز 12 ساعت 18 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است