پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » اختلاف سن
1 امتیاز
Vote Con!

اختلاف سن

قبل از ازدواج

سلام
اینجانب م 28سال از تهران هستم. برای اولین بار رفته بودیم برای آشنایی و یهو تبدیل شد به خواستگاری . با دختر خانم هم صحبت کردیم . خصوصیات ایشون به این صورت هست: قد بلند – اجتماعی – به اندازه ی خودش زیبایی داره- دیپلمه – کارمند هستش. از نظر عقاید و نگرش اینجوری که صحبت می کنه با هم مساله ای نداریم. حالا اینجا دو تا مساله هست.
1. وقتی همه چیز که جور هست آدم تردید میآد سراغش.
2. این خانم با بنده 10 سال تفاوت سنی دارند. ( البته گفتند که : چون خودشون دنبال فردی بودند که از نظر فکری بالغ باشه گفتند مساله ای ندارند با این 10سال)
حالا در حال حاضر این دو تا موضوع برام مساله شده و چون همه چی یهویی اتفاق افتاد همچین گیج شدم. می خواستم ببینم منطقی بودن و درست بودن مساله ی اول رو از کجا متوجه بشم؟ و این 10 سال اختلاف در آینده مساله ای بوجود نمیآره؟
اگر جواب یا لینک جواب رو به ایمیلم ارسال بفرمایید ممنون و متشکر می شوم.

توسط man2a درازدواج · پاسخ 3175 روز 3 ساعت 45 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 

پاسخ (2)

 1. 0 votes

  با سلام . از اینکه این سایت را برای مشاوره انتخاب کرده اید سپاسگذاریم. بابت تاخیری که در پاسخگویی به سوالات پیش امده عذرخواهی می کنیم.
  ببینید این مسئله اول که بیان می کنید با کمی تامل و صحبت های بیشتر و کمی صبوری و نشست و برخواست با خانواده های طرفین و به تحقیق رفتن و رفتن به مشاوره حل می شود. اما مسئله دوم که خیلی مهم است. 10 سال اختلاف سن کم نیست. یعنی الان ایشون 38 ساله هستند. و خوب باید تامل بیشتری داشته باشید. هم شما و هم ایشون. بیشتر بررسی کنید که از نظر خلق و خو و سطح فرهنگ و آدابو معاشرت با هم مشکلی نداشته باشید. اگر شخصیت شما و یا ایشان از خودمحوری قابل توجهی برخوردار باشد و انعطاف پذیری کمتری داشته باشید. و یا اینکه با توجه بالا بودن سن ایشون چندصباحی دیگه به علت اینکه سن ایشون بیشتر از شماست و معمولا هم خانم ها از لحاظ ظاهری زودتر به پختگی و جا افتادگی و بعضا به خاطر سیستم بدنی و احیانا زایمان زودتر شکسته می شوند این مسئله سبب دل زدگی شما نشود. و یا اینکه چند صباحی دیگر نگویید شخصیت ایشون خیلی جا افتاده است. چه می دانم جوانی خود را کرده است من کسی را می خواهم پر جنب و جوش و فعال تر و… . ولی خوب با همه این تفاسیر بودند افرادی که با توجه به اختلاف سن توانستند با هم زندگی کنند و در این قضیه پذیرش خانم از همه مهم تر است. چون ایشونه که شما رو باید به عنوان همسر قبول داشته باشند و از نظر سطح افکار و عقاید و بینش و نگرش و قبول شما به عنوان همسر با خود کنار بیایند. موفق باشید

  توسط خانم زهرا عباسی · 3169 روز 15 ساعت 32 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  MAN2A

  خب دوست عزیز شما که قرار نیست ظرف یکی دو روز ازدواج کنید که اینطوری نگران هستی … شما در جلسه اول هیچ مشکلی نداشتید ولی باید ادامه بدید و مرحله نامزدی برسید …. در این مرحله مدتی رو در حدود 6 تا 9 ماه باید با هم مراوده داشته باشید و تازه این موقع است که خیلی از اختلاف نظرها خودش رو نشون میده ..اگه تا 70درصد مشکلی نباشه شما از نظر مشاور برای ازدواج مشکلی ندارید … ولی اگه تردید دارید این میتونه از این حس ناشی بشه که شما اصلا” قصد ازدواج نداشتید و این موضوع مهمیه

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 2941 روز 6 ساعت 4 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است