پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » اختلاف سنی
1 امتیاز
Vote Con!

اختلاف سنی

ekhtelaf seni

من دختری را دوست دارم که 4 سال از من بزرگتره ولی تا به حال کسی را ندیدم که حتی نصف اون باهاش تفاهم داشته باشم ، اونم خیلی خواستگار داشته ولی همه خواستگارهاش را جمع کنی اندازه من تفاهم نداشته از کجا بدونم که واقعا دوسش دارم و ایا این ازدواج موفق خواهد بود؟

*هر دو طرف نظرات ، عقاید، تفکرات ، روحیه و خانواده های مشترکی داریم.

توسط star12 درازدواج · پاسخ 3434 روز 19 ساعت 46 دقیقه قبل

سوال: 2 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 2

 

پاسخ (3)

 1. 0 votes

  با سلام خدمت شما دوست گرامی.
  در پاسخ به سوال شما به طور کلی بهتر است سن دختر در ازدواج کمتر از پسر باشد .
  چيزی که در عرف جامعه ما بسيار ديده می‌شود سن مرد بالاتر از سن زن است ,اما ازدواجها‌يی نيز صورت می‌گيرد که زن و مرد يا همسال هستند يا در حد يکی دو سال زن بزرگتر است که در اين مورد اگر بقیه شرایط وضعيت نرمالی داشته باشد مشکل ساز نمی‌شود. اما در تفاوتهای فاحش بخاطر اختلافاتی که از نظر رشد عقلی و اجتماعی فرد ناشی می‌شود و دیدگاه‌های خانواده دو طرف در چنین ازدواجهایی بی تأثیر نیست می‌تواند سلامت زندگی زناشويی را به مخاطره اندازد.
  نکته: در مورد اختلاف سن نمی توان با قاطعيت نظر داد واين مطلب که حتماً زن بايد از مرد کوچکتر باشد قطعی و حتمی نمی باشد زيرا تجربه نشان داده است که بسياری از زنان و مردان بوده اند که با اختلاف سنی زياد (حتی گاهی زنان بزرگتر از مردان) با يکديگر ازدواج کرده اند و سالهای سال با کمال آرامش در کنار يکديگر زندگی کرده و هیچگونه مشکلی هم نداشته اند پس این مسئله حتمی و قطعی نبوده و با توجه به مسائل پیچیده زندگی نسبی می باشد.
  در توضيح بيشتر بايد بگوييم که:
  تفاوت سنی تنها ملاک رضايت زوجين و موفقيت ازدواج آنها نيست. ولی نبايد از نظر دور داشت که عوارض و پيامدهايی که ممکن است از اين اختلاف سنی ناشی شوند, می تواند بر ميزان تفاهم و روابط عاطفی ميان زوجین تأثير بگذارد. اگر همراه با اين تفاوت سنی، تفاوتهای ديگری نيز وجود داشته باشد، يعنی تفاوت تحصيلی، فرهنگی، اعتقادی، اقتصادی و يا تفاوت در سن عقلی آنگاه تأثير تفاوت سنی بيشتر مشهود خواهد بود. در چنين مواردی امکان دارد اختلافاتی که به تفاوت سنی مربوط نيست هم به اين عامل نسبت داده شود.حال اگر همه این موارد از طرف هر دو نفر شما مورد ارزیابی قرار گیرد و با قبول تمام واقعیتها و انجام یک سری مشاوره قبل از ازدواج می تواند این عمل انجام بگیرد.

  توسط سرکار خانم عطیه عبودتیان · 3433 روز 23 ساعت 32 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  نکته دیگر در رابطه با اینکه فرموده اید از کجا بدانم دوستش دارم:
  شما در اول سخنتان گفته اید دختری را دوست دارم که … مهمترین ملاک در انتخاب ایشان برایتان چه بوده؟ هر كس به قدر هوش و استعداد و تجربه و البته مطالعه و شنيدن از ديگران نكاتي را براي خود در نظر دارد. چارچوب اعتقادي، گرايشهاي فرهنگي، اخلاق اجتماعي، قوميت و فرهنگ محلي و جنس تربيت خانوادگي، سطح تحصيلات، سطح و وضعيت اقتصادي، شرايط سني و جسمي و ظاهري و … از جمله مشخصه هایی هستند كه مي‌توان در مورد هر كدام نمره ای به طرف مقابل داد و مجموع آنها را در نظر گرفت که آیا انتخاب شایسته ای می باشد یانه که بعد از این مرحله با ملاک قرار دادن سن ایشان به صورت منطقی می توان انشاءالله تصمیم درستی را اتخاذ نمود.

  توسط سرکار خانم عطیه عبودتیان · 3433 روز 22 ساعت 35 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 3. 1 vote

  STAR12

  خب جانم تا وقتی با هم مراوده و معاشرت نداشته باشی که نمیتونید در این مورد حرفی بزنید … شما باید بعد از خواستگاری و تحت مشاوره یک مشاور ازدواج متعهد در این مورد دوره نامزدی 6 تا 9 ماهه ای رو بگذرونید تا همدیگرو بشناسید و بتونید به هم اعتماد کنید … چون تا شناخت کاملی نداشته باشید هیچ اعتمادی رخ نمیده …پس بهتره اروم آروم جلو برید … درسته اختلاف سنی دارید ولی 4 سال رو میتونید چشم پوشی کنید اگه سطح تفاهموتون بالا باشه

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3188 روز 20 ساعت 37 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است