پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » اختلاف تحصیلی
1 امتیاز
Vote Con!

اختلاف تحصیلی

ازدواج، اختلاف تحصیلی

سلام
دختری 34 ساله هستم با موقعیت تقریبا خوب حرفه‌ای. در یک سازمان معتبر سمت خوبی دارم. تحصیلات دکتری. از لحاظ مالی هم تقریبا توانسته ام امکانات خوبی برای خود فراهم کنم. البته خانواده‌ام از لحاظ اقتصادی متوسط یا روبه پایین هستند.
به تازگی از طریق یکی از آشنایان، آقایی 37 ساله را معرفی کردند. ایشان به شدت علاقمند شدند و من هم البته بی علاقه نبودم. اما از لحاظ برخی معیارها مشکل دارند: از تحصیلات زیر دیپلم و کار ایشان راضی نیستم. همچنین ایشان مجبورند تا مدتها از خانواده خود حمایت مالی کنند..
در آخرین صحبت از ایشان خواستم لااقل تحصیلات خود را تا دیپلم ادامه دهند که قبول نکردند.
من با همه مشکلات ایشان کنار آمدم. بنابراین آیا صلاح است که از این مسئله که برایم بسیار مهم است، هم کوتاه بیایم؟

توسط PaPi درازدواج · پاسخ 3438 روز 20 ساعت 46 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 

پاسخ (1)

 1. 0 votes

  سلام. خوبید؟ از اینکه این سایت رو برای مشاوره انتخاب کردید. ممنونیم. جدا عذرخواهی می کنیم بابت این همه تاخیری که در پاسخگویی به سوالات پیش آمده. خوب بریم سر اصل مطلب.

  در مورد سوالتون باید بگم 100 درصد بستگی به خودتون داره. و همین طوری و خیلی راحت نمی تونم بگم کوتاه بیاید یا نه. فقط میتونم بگم حتما حتما باید پیش مشاور و روانشناس بروید. تیپ شخصیتی هر دو . روحیات و … سنجش بشه. در کل میتونم بگم اگه روحیه و شخصیت آرمان طلبی داشته باشی بعید میدونم بتونی کنار بیای. خوبه که با توجه به سنت نمیخوای سخت بگیری. ولی لازمه که بیشتر بررسی کنی. اگه نظر من رو بخوای این قضیه منظورم تحصیلاته بیشتر وابسته به سطح فرهنگ و ادب و رفتار طرف مقابله. مواردی داشتم که خانم فوق لیسانس اما آقا دیپلم بودند. اما آقا از لحاظ موقعیت اجتماعی و ادب و شعور و فرهنگ چیزی کم نداشته . الان هم خوش و خرم دارن زندگی می کنند.
  اما مواردی رو هم داشتم که متاسفانه خانم با ادامه تحصیل و پیدا کردن موقعیت اجتماعی برتر نتونسته شرایط زیر دیپلم و شغل کارگری آقا رو تحمل کنه و این قضیه رو دون شان خودش میدونسته و الان متاسفانه دارن طلاق میگیرن.
  ببین این مسائل فقط به حرف نیست. وقتی اختلاف تحصیلی وجود داره خیلی از خانم ها متاسفانه این مسئله سبب برتری خودشون میدونن. میتونی قوبل کنی با تحصیلات دکتری بعدا که زنش شدی باید ازش حرف شنوی داشته باشی. یادت میمونه قرار نیست تو اونو تربیتش کنی. قرار نیست بهش ادب و شعور و فرهنگ و …. یاد بدی. قراره بهش چشم بگی حتی اگه دیدی داره اشتباه میگه و نخوای بگی من بیشتر از تو میفهمم چون تحصیل کرده ام!!!
  اتفاقا یکی از اساتید دانشگاهی رو میشناسم خانم دکتری دارن. در بهترین سطح علمی هم قرار دارم. و همسرشون دیپلم. خیلی هم خوشبخت دارن زندگی می کنن. رمز موفقیتشون میدونی چیه. این بوده که خانم علم و تحصیلاتش رو تو زندگیش و در مقابل شوهرش تو خونه نیاورده بود. خودش رو در حد شوهرش پایین آورده بود. چون شوهرش رو دوست داشت. حتی اگه چیزی رو می دونست به روی خودش نمی آورد و طوری وانمود می کرد که شوهرش بیشتر از اون می دونه. این طوری به تقویت اقتدار و باور و صلابت و غرور شوهرش هم کمک می کرد. خودش رو آورده بود زیر دیپلم.
  میتونی جلوی این آقا اینطوری باشی؟
  کلاست پایین نمیاد اگه همه بفهمن شوهر ت تحصیلات نداره. جلو همکارات میتونی با افتخار بگی ایشون همسر بنده هستن. به هیچ کس هم مربوط نیست تحصیلات ندارره. یه تار موشم با صدتا دکتر عوض نمی کنم. ؟
  همه اینا به خودت بستگی داره
  برات آرزوی موفقیت می کنم.
  اگه باز سوالی هست در خدمتیم. اما اینجا نپرس تو آیکون جدید بپرس طوری که سوالت بیاد صفحه اول سایت. اگه نه ممنون میشم گزینه حل شده رو انتخاب کنی در نظرسنجی سایت هم شرکت کنی. باتشکر

  توسط خانم زهرا عباسی · 3431 روز 3 ساعت 58 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است