پرسشتان را مطرح کنید

0 امتیاز
Vote Con!

احتلام

احتلام

سلام، نوجوان 17 ساله پسر هستم.
یه سوال داشتم.
تفکر به مسائل جنسی در روز اگه باعث احتلام بشه، خودارضایی محسوب میشه یا نه؟
و سوال دیگر اینکه مثلا در رخت خواب هنگام خواب به مسائل جنسی فکر شود و آلت تناسلی راست شود یا نعوظ پیدا کند، و به تشک برخورد کند و منی خارج شود، در آن زمان هم به خواب نرفته باشیم و بیدار باشیم این اتفاق را بر پایه احتلام می‌توان گذاشت و یا خودارضایی؟

یه سوال دیگر هم داشتم، اینکه در پسران، در خودارضایی، احتلام، و رابطه جنسی مایع منی خارج می شود و انسان به ارگاسم می‌رسد، پس چطور خودارضایی یک سری ضرر هایی دارد مثل کم شدن قدرت حافظه و.. ولی دو مورد دیگر ندارن؟؟

یه سوال دیگر هم داشتم. فکر کردن به مسائل جنسی باعث نعوظ در مردان و حتی امکان خروج مایع منی و به ارگاسم رسیدن وجود دارد، که این ارگاسم به خاطر راست شدن و برخورد آلت با زیرپوش باشد و دست در ارضایی که اتفاق میفتد، هیچ دخالتی نداشته باشد، باز خودارضایی محسوب می‌شود و ضرر دارد یا اینکه می‌توان به بلوغ جنسی ربط داد و طبیعی است و ضرر ندارد؟

توسط Wwfghj درسایر مسایل جنسی · پاسخ 318 روز 4 ساعت 30 دقیقه قبل

سوال: 2 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (1)

 1. 0 votes

  سلام مجدد
  در هرصورت شما با خیالپردازی جنسی و در زمان بیداری و با لمس آلت تناسلی با دست نه و پتو به ارضا شدن رسیده اید و خب این خودارضایی محسوب می شود و ارتباطی با احتلام ندارد.
  خودارضایی اگر با تمرکز زیادی همراه شود و بخاطر درگیری های فکری که ایجاد می کند می تواند اسیب زا باشد وگرنه که این موضوع همان خروج منی می باشد اما خب اینکه فکر خودش در یک رابطه نقش دو نفر را دارد نیز تاثیر گذار می باشد یعنی تمام تمرکز فرد بر بدن خودش می رود و در آینده ممکن است در روابط جنسی او را با مشکل مواجهه کند اما اینکه برای همه نسخه یکسان برای خودارضایی بگذارند درست نیست.
  خودارضایی می تواند به صورت ذهنی و یا به صورت لمس شدن باشد و هیچ تفاوتی در اینکه آن را خودارضایی نام گذاری کنند وجود ندارد در هرصورت هر رفتاری که تایم زیادی از شما بگیرد و بر روند زندگی شما تاثیر بگذارد و شما را از مسیر رشدی دور کند و میزان آن به تعداد دفعات زیاد برسد می تواند آسیب زا باشد.

  توسط مشاور · 317 روز 23 ساعت 32 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است