پرسشتان را مطرح کنید

خانه » مسایل جنسی » خودارضایی » احتلام پیاپی
0 امتیاز
Vote Con!

احتلام پیاپی

احتلام

سلام، نوجوان 17 ساله پسر هستم، حدود چهار سال هست که خودارضایی را ترک کردم، بعضی موقع دو هفته دو هفته احتلام نمیشم و بعضی موقع دو روز پیاپی میشم.
خواستم دلیلشو بدونم اینکه چیز نگران کننده ای هست؟ و خودارضایی محسوب میشه یا نه؟
و البته موقع خوابیدن هم آلتم به پتو یا تشک برخورد داره و این دست من نیست. خواستم بدونم که این اتفاق خودارضایی محسوب میشه و ضرر های خودارضایی را دارد یا نه؟

توسط Wwfghj درخودارضایی · پاسخ 318 روز 9 ساعت 7 دقیقه قبل

سوال: 2 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (1)

 1. 0 votes

  سلام به شما دوست عزیز
  در اول اینکه تجربه نیازهای جنسی در نوجوانی یک امر طبیعی می باشد و نشان از وارد شدن به دوران بلوغ و ایجاد آمادگی جنسی برای آینده و ازدواج می باشد و خب در این مسیر قرار نیست بخاطر تجربه نیازهای جنسی خودمان را سرزنش کنیم.
  اما موضوع مهم این است که تمرکز بیش از اندازه به هر نیازی می تواند آسیب زا باشد و آن را از دامنه نیاز بودن خارج کند.
  در مورد احتلام در خواب خب این یک اتفاق کاملا طبیعی مخصوصا برای نوجوان می باشد.احتلام به معنای خروجی منی یا انزال در پسران و یا لیز شدن واژن در دختران بوده که در خواب اتفاق می افتد. در برخی از مواقع ارگاسم در خواب خود به خودی و مرتبط با محتوای خوابی که فرد دیده است، اتفاق می افتد.در افراد متاهل با رابطه ی جنسی و انزال (خروج منی و اسپرم ها) این مجاری تخلیه می شوند و اسپرم سازی به صورت مستمر صورت می گیرد و با آمیزش توسط فرد تخلیه می شود. ولی در افراد مجرد که فعالیت جنسی ندارند این مجاری پر باقی می مانند و اصولا در برخی شبها در موقع خواب به صورت خود به خود و بدون اراده ی شخص تخلیه می شوند. این پدیده همان احتلام است.
  برخی از افراد به دلیل اینکه لباسشان در خواب خیس می شود متوجه احتلام در خواب شده و برخی دیگر نیز متوجه نخواهند شد. همانظور که گفتیم محتلم شدن در خواب اغلب در دوره نوجوانی و بلوغ دیده می شود اما ممکن است در طول زندگی ما بعد از بلوغ نیز اتفاق بیفتد.
  دفعات احتلام با توجه به تفکرات افراد به مسائل جنسی در زمان بیداری می تواند افزایش یابد پس اینکه شما در گاهی از زمان ها این مورد را بیشتر تجربه می کنید به شرایط محیطی و بدنی شما می تواند بستگی داشته باشد یعنی هرچقدر محرک های محیطی بیشتری را تجربه کنید خب احتمال احتلام یا همان انزال شبانه هم بیشتر می شود.
  خیر کشیده شدن اندام جنسی شما به پتو اگر به عمد نباشد خودارضایی محسوب نمی شود.
  احتلام نیز خودارضایی محسوب نمی شود و یک رخداد کاملا طبیعی در بدن می باشد.

  توسط مشاور · 318 روز 5 ساعت 38 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است