پرسشتان را مطرح کنید

خانه » دسته‌بندی نشده » آیا من ترنس هستم؟
0 امتیاز
Vote Con!

آیا من ترنس هستم؟

ترنس

سلام اول معذرت خواهی می کنم که طولانی مطرح می کنم مشکلم رو ولی خواهشا بخونید همه داستان زندگیم رو. من الان ۴۲ سالمه و متاهل با یک فرزند .توی دوران کودکی یه پسر بچه خیلی شیطون و بازیگوش بودم البته با هوش نسبتا خوب و درسهام خوب بود ولی از موقعی که کم کم به بلوغ رسیدم و مسایل جنسی برام پیش اومد (مثلا اگه فیلم پورن میدیدم دوست داشتم نقش خانم را در رابطه داشته باشم) و به همین دلیل رو آوردم به پوشیدن لباسهای زیر مادرم و ازین کار لذت میبردم و کلا دیگه جوری شد که حتی موقع خودارضایی باپوشیدن لباس زیز زنانه و بصورتی که خانمها خودشون رو ممکنه ارضا کنن اینکارو می کردم.تا اینکه همراه با این مشکل بزرگتر شدم و اینم بگم هیچ وقت ارتباط جنسی با خانمی نداشتم و در سن ۲۲ سالگی با خانمی آشنا شدم و علیرغم اینکه مایل به ازدواج نبودم ولی ایشون چون از من خوشش اومده بود خیلی خودشو به من نزدیک کرد و من هم فک می کردم شاید با ارتباط جنسی با یک خانم مشکلم حل بشه که خوب قطعا نشد و البته ایشون خیلی ترس داشتن از رابطه هر چند ارتباط جنسی هم با ایشون که الان خانم منم هستن در اون زمان خیلی به صورتکامل نداشتم خلاصه ازدواج کردیم و من برای خانمم لباسای زیر فانتزی میخریدم و لی نمی پوشید ولی من درخفا خودم می پوشیدم و از این کار لذت می بردم تا اینکه کم کم جراتم بیشتر شد و ارتباط جنسی با آقایون رو شروع کردم و هنگام رابطه کاملا ارایش و لباس رنونه و… ولی خوب بعدش عذاب وجدان می گفتم و تا به حال چندین بار داروی هورمونی مصرف کردم و از اینکه بدنم و صورتم مردونه باسه متنفرم اخیرا هم هفت ماهه هورمون مصرف می کنم جوری که دیگه سینه هام بزرگ شده و صورتمم لیزر کردم که از شر ریشای لعنتیم خلاص بشم و خیلی دلم میخاد خانم باشم ولی بخاطر بچه ام و شرایط زندگی ام که می دونم با ابنکارم همه چیزو نابود می کنم مجبورم توی جسم مردونم باشم و زجر بکشم تنها عشق زندگیم دخترمه که اگه نبود شاید تا حالا خودم رو کشته بودم تو رو بخدا کمکم کنید شبها با گریه میخابم همش توی تنهایام گریه میکنم .نمیدونم ایا واقعا من نرنسم .ممنون میشم پاسخ بدید

توسط mohammad_ghn دردسته‌بندی نشده · پاسخ 436 روز 22 ساعت 5 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (2)

 1. 0 votes

  سلام به شما دوست عزیز
  قابل درک هست که این سردرگمی که سالها با آن روبرو هستید برای شما با فشار روحی زیادی همراه شده است اما در این مسیر برای اینکه بتوان تشخیص گذاری دقیقی داشت و در مسیر بهبود به شما کمک کرد نیاز به مراجعه حضوری به روان درمانگر و روان پزشک می باشد .
  بهتر است تا زمانی که این شرایط بررسی کامل نشده است از تزریق اینگونه هرمون ها و یا داشتن ارتباط جنسی خوداری کنید چون می تواند برای سلامت جسم و روان شما و زندگی مشترکتان آسیب های زیادی را به دنبال داشته باشد .
  ترنس به عنوان یک ناباوری در هویت جنسی تلقی می شود . افراد مبتلا به این بیماری دارای ویژگی ها و خصوصیات خاصی هستند . افراد دارای بیماری ترنس با ویژگی های خاصی شناسایی می شوند . متاسفانه بنا به فرهنگ غلط جامعه، این افراد مورد تحقیر و سرزنش قرار می گیرند و گاهی نیز از جامعه طرد می شوند . این گونه افراد دارای هویت جنسی متنقاضی می باشند . به عنوان مثال وضعیت روحی و جسمی آن ها هماهنگی جنسیتی ندارد . هویت جنسی متناقض این افراد موجب تفاوت آن ها با همجنسان خود گشته است و تنها خواسته آن ها از اطرافیان خود این است که درک شوند .
  ترنس مرد یا تراجنسی مرد به پسری گفته می شود که دارای روحیات و تمایلات دخترانه می باشد و این افراد به دلیل روحیات حساس و دخترانه خود با قرار داشتن در یک روحیات پسرانه برایشان نه تنها خوشایند نیست بلکه ممکن است آزار دهنده نیز باشد . به طور کلی افرادی با کالبد مردانه و روحیات و تمایلات زنانه را ترامرد می نامند .
  ترنس زنی یا تراجنسی زن به خانمی گفته می شود که با روحیات و ویژگی های فکری مردانه در یک کالبد زنانه زندانی شده است . اینگونه افراد از نظر روحی و رفتارهای اجتماعی کاملا مردوارانه رفتار می کنند اما متاسفانه این کالبد و جسم زنانه وی را محدود نموده وموجب گشته که رفتارهای او از نظر جامعه غیر طبیعی به نظر برسد و مورد شماتت قرار بگیرد .
  البته این مشکل شما می تواند مبدل پوشی را نیز در ذهن ایجاد کند که گاهی برای ترنس ها نیز رخ می دهد اما در موارد دیگری نیز مشاهده می شود که نیاز به بررسی دقیق دارد .بیمار به پوشیدن لباس جنس مخالف برای رسیدن به تحریک جنسی تمایل دارد. هر چند فرد دوست دارد که به شکل جنس مخالف خود لباس بپوشد، اما برخلاف ترنس ها، تمایلی به تغییر جنسیت خود ندارد.
  افراد تراجنسیتی کسانی هستند که هویت جنسی مطابق بر بدن خود را قبول ندارند. یعنی فرد علیرغم اینکه بدن مردانه یا زنانه دارد، هویت مردانه یا زنانه مرتبط با بدنش را نمی‌پذیرد و خود را جزء گروه جنس مخالف می‌پندارد. در این شرایط برای مثال فرد علیرغم داشتن بدن مردانه، مبادرت به پوشیدن لباس زنانه می‌کند.
  در هرصورت این مشکلی چیزی نیست که بتوان در این جا در مورد آن نظری بیان کرد پس بهتر است که مسیر درمانی را طی کنید تا بتوانید با شناخت بهتر خود در این مسیر تصمیم گیری داشته باشید .
  پروسه تشخیص و درمان یک ترنس در خوشبینانه ترین حالت 2 سال طول می‌کشد . طی کردن دوران نقاهت پس از درمان بسیار سخت است . از طرفی آن‌ها باید تمام مخارج درمان را خودشان پرداخت کنند .
  برای درمان، در مرحله اول ارجاع به یک روان شناس و روانپزشک و انجام تست‌های سلامت روان برای کسب اطمینان و بررسی طبی و آزمایشگاهی توسط پزشک برای رد سایر اختلالات و در مرحله بعد شروع هورمون درمانی و زندگی در نقش جنس مطلوب و در آخر ارجاع به جراح پلاستیک و اورولوژیست .

  توسط مشاور · 435 روز 23 ساعت 27 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  دوست عزیز سپاسگزارم از راهنمایی شما البته من چندین سال قبل هم نزد مشاور و روانپزشک رفتم ولی نتیجه ای نگرفتم و بیشتر ترنس بودن رو رد کردن ولی اخیرا یک‌مشاور دیگه تایید کرد ولی شما درست می گید باید بطور مستمر پیگر روان درمانی باشم .

  توسط mohammad_ghn · 435 روز 19 ساعت 15 دقیقه قبل

  سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است