پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » آیا متعهد بمانم؟
1 امتیاز
Vote Con!

آیا متعهد بمانم؟

تردید

دختری23ساله،شاغل و دانشجوی ارشد هستم.سه ماه قبل به پسری ک به گفته خودش مدتی به من فکر میکرده قول ازدواج دادم،رابطه ما بسیار محترمانه و رسمی بود.او برای فراهم کردن کار و درسش ازمن خواست که دوسال منتظرش بمانم.اما حالا بعد از چند ماه هیچ خبری ازو نیست البته این نوع رفتار او همیشگیست و من هم نمیخاهم غرورم را بشکنم و با او تماس بگیرم.البته باید بگویم از نظر روحی،تفکر و اعتقادی بسیار بهم نزدیک بودیم و به نظر من ازدواج ما سعادتمندانه خواهد بود.از سوی دیگر مدتیست ک حس میکنم به همکارم علاقه مندم،شرایط کاری،درسی ما مشابه است اما از لحاظ اعتقادی بسیار دوریم و او هیچکدام از فرایض دینی را انجام نمیدهد، شاید این علاقه از روی عادت است،اما دایما رفتارها و خاطراتمان در ذهنم مرور میشود.فکر میکنم او نیز ب من بی علاقه نباشد، به نظر شما چه کنم؟

چراکه ذهن من دایم درگیر این مسایل است.هرکاری ک از نظر روانشناسی برای کنترل فکر موثر است انجام دادم اما بیفایده بود…

توسط m_m درازدواج · پاسخ 3346 روز 20 ساعت 48 دقیقه قبل

سوال: 2 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 3

 

پاسخ (4)

 1. 1 vote

  با سلام و تشكر براي انتخاب اين سايت.
  بايد عرض كنم بهتر است كه اول تكليف رابطه اي رو كه در اون بوديد مشخص كنيد و بعد به فكر شروع رابطه جديدي باشيد،در صحبت هاتون فرمودين كه قبلا هم اينكارو كرده،تا به حال دليل اين كارو ازش برسيدين؟جه دليل منطقي غيبت جند ماه ايشان را توجيه كرده؟

  توسط خانم آ - نصرت طلب · 3346 روز 18 ساعت 10 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  سلام دوست عزیز
  ابتدا برای رسیدن به نتیجه یک کار باید اراده قوی داشته باشی یعنی بخواهی تا بشود
  ذهن را فقط خود ذهن می تواند کنترل کند. مشکلات ذهن را خود ذهن بوجود می آورد. وسایل مصنوعی کارساز نبوده و حیله یا روش زیرکانه موثر نیست و راه میانبری وجود ندارد و فقط کار صبورانه و سنجیده و سیستماتیک جواب می دهد. ایجاد حال و هوای درونی مطلوب و داشتن روابط انسانی ضروری است (پذیرش واقعیتها-درک زوال پذیری و قوانین طبیعت و درک اینکه حاصل اعمال خود هستیم). هر چه ذهن خالص تر باشد کنترل آن آسانتر است. غذای سالم به خالص شدن ذهن کمک می کند. همچنین همنشینی با پاکان کار ما را راحت تر می کند. نا آرامی ها و فشارهای روانی ومشکلات ذهنی تنها یک ریشه دارند وآن هویت دروغین یافتن خود حقیقی و نه خود است که منجر به بروز تصور من و مال من می شود. فقط ذهن حقیقت گراست که می تواند کنترل شود. از یوگا و مدیتیشن می توان کمک شایانی برای کنترل ذهن گرفت. خصلت شاد شدن از شادی دیگران محیط روانی بسیار دلنشینی را بوجود می آورد که در آن صفات بد مانند حسادت راه به جایی نمی برند.

  وابستگی های ما نیرومند ترین موانع کنترل ذهن هستند. هنگامیکه برطرف شوند اوهام نیز به سهولت ما را ترک می کنند و بصیرت حاصل می شود.(زدودن غبار). با غیر واقعی دانستن محسوسات می توان به ماورای آنها رفت و به رهایی رسید. با تشخیص خوب بین خیر وشر و عادت به آن از آشفتگی های ذهنی ناشی از اشتباه- عجله و حماقت رها خواهیم شد.

  کنترل ذهن مانند رام کردن اسب است که نیاز به تربیت دارد.ساده ترین روش اینست که آرام بنشینیم و بگذاریم ذهن هر کجا که می خواهد برود. سپس اینطور فکر کنیم که من ناظری هستم که جریان ذهن را تماشا می کنم. من ذهن نیستم. وقتی حواس با محسوساتشان تماس حاصل نمی کنند و از طبیعت ذهن کنترل شده پیروی می کنندُ حالتی پیش می آید که به آن پراتیاهارا می گویند. این یعنی تسلط بر حواس-افکار و عواطف که هر فردی استعداد پرورش آنرا دارد. حتی اگر فرد خردمند به محسوسات خود اشتیاق داشته باشد فراموشکاری او را با امیال شیطانی آزار خواهد داد.پس همه محتاج تمرین و تکرار هستند….
  سوالی داشتین من در خدمتتون خواهم بود ……موفق باشین

  توسط آقای ص - غفاری · 3346 روز 3 ساعت 52 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 3. 1 vote

  خانم نصرت طلب-همانطور ک گفتم رابطه ما رسمی بود،و تنها ارتباط یک طرفه او با من طی سالهای گذشته پیامک های جوک یا متن عمومی بود،و رابطه دوستی بین ما وجود ندارد.من دلیل غیبت هایش را یعنی قطع همان پیام هارا بی توجهی خودم میدانم.

  توسط m_m · 3343 روز 18 ساعت 3 دقیقه قبل

  سوال: 2 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 3

 4. 1 vote

  M_M

  خب اول از همه باید با خودت کنار بیای و اول تکلیف خودت رو روشن کنی … اولین قدرم در زندگی اینه که فرد مقابل چقدر به دل شما نشسته …. ؟ و این قدم اول و اساسیه چون بعد از اینکه کسی به دل شما نشست میتونید در مورد زندگی کردن با اون و شرایط و موقعیتش بحث و بررسی کنید ولی تا وقتی کسی رو به دلت راه ندادی نمیتونی در موردش پیشگویی کنی و بگی احتمال میدم منو دوست داشته باشه …!
  اول از همه با خودت کنار بیا بعد در مورد باقی مراحل صحبت خواهید کرد

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3201 روز 22 ساعت 29 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است