پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » آیا او مرا دوست دارد؟
0 امتیاز
Vote Con!
حل شده

آیا او مرا دوست دارد؟

استخارهعلامت علاقه

سلام
با تشکر از پاسخ سوال قبلیم, یه سوال دیگه دارم: من… چطوری بگم؟! به یه آقا پسری علاقه مندم خب؟ عاشقش نیستما اما ازش خوشم میاد, خیلی دوست دارم همسرم از همه لحاظ شبیه اون باشه! بعد اونم یه سری نشونه های بنظر من غیر عادی از خودش بروز داده, مثلن یه بار که داشت طبق معمول منو حرص میداد( معمولا از اعتماد به نفسی که داره حرصم در میاد) گفتم سکته کردم از بس منو حرص دادین! اونم گفت خدا نکنه ایشالا همیشه سالم باشین و یکی باشه هی حرصت بده, یا مثلن یه بار با یکی از پسرای دانشگاه داشتیم حرف میزدیم و گاهی میخندیدیم بر گشته آروم وخیلی جدی بهم میگه کمتر بخندین (این بار من حرصشو در آوردم 🙂 , بین خودمون باشه عمدا با اون پسره گرم گرفتم ببینم چه عکس العملی نشون میده) دیگه اینکه یه بار بهم گفت شما دختر کاملی هستین, یه بارم اس ام اسمو اشتباه فهمیده بود بعد برگشت گفت آخه اس ام استو که دیدم استرس گرفتم ( آخه چرا باید استرس بگیره!!)و یه سری چیز دیگه. خلاصه اینو میخام بدونم من الان یدونه خواستگار دارم که پسر خوبیه, شرایطش خوبه, خب؟ ولی برام جذاب نیست! الان من نمیدونم صبر کنم واسه پسر مورد عللاقه خودم که شرح ماجرا رو براتون گفتم یا نه ؟!!!! بنظر شما این نشونه هایی که گفتم میتونه دلیل این باشه که اونم منو دوست داره و قصد ازدواج داره؟ و من منتظرش بمونم؟یا اینکه در مورد خواستگار الانم جدی تر فکر کنم.
نه که سه ماه دیگه کنکور دکتراست, گفتم شاید اگه بخاد بهم بگه بعد کنکور بگه!! نمیدونم والا. اینم بگم که از لحاظ زمانی اگه بخاین بدونید که ما چند وقته همو میشناسیم باید بگم شش هفت ماه هست که ما با هم یجورایی همکار بودیم تو دانشگاه و با هم صمیمی شدیم کمی.
ممنون میشم اگه نظر محترمتونو بهم بگید سریع. آخه خیلی فکرم درگیره اصلن نمیدونم چیکار کنم!
بعد من یه بارم استخاره بقرآن زدم و در مورد همین آقا ی مورد علاقم از خدا راهنمایی خواستم یه ایه اومد که خنثی بود(منظورم اینه که متوجه منظورش نشدم). بعد از یه روش دیگه (میدونید که تو مفاتیح الجنان چند تا روش واسه استخاره وجود داره) استخاره کردم فک کنم آیه 25 سوره روم بود که نوشته بود ما از جنس خودتان جفتی برایتان آفریدیم که مایه آرامش شما باشد( نقل به مضمون کردم البته) این آیه رو که خوندم نمیدونید چقد خوشحال شدم. کلی خداروشکر کردم. ولی بعد گفتم نکنه چون این استخاره دوم منه معتبر نباشه!! خلاصه کمکم کنین دیگه.
نمیدونم چقدر باید استخاره رو ملاک قرار داد. ولی من به امید این آیه منتظر نشسته ام
.

توسط Zahramaghroor درازدواج · پاسخ 3302 روز 22 ساعت 20 دقیقه قبل

سوال: 2 پذیرفته شده: 1 ( 50% ) | امتیاز: 1

 

پاسخ (2)

 1. 0 votes
  پذیرفته شده

  سلام علیکم.
  ازاینکه مشاوره خود را با ما درمیان گذاشتید تشکر میکنیم.

  باتوجه به حجم زیاد سوالات از شما به خاطر صبرتشکر میکنیم.
  بدون تردید ازدواج بزرگترین و مهم ترین حادثه زندگی هر انسانی است، که موفقیت یا شکست در آن، برای هریک از زوجین سرنوشت ساز خواهد بود. بنابراین، بردختر و پسر لازم است که قبل از ازدواج در مورد انتخاب همسر اطلاعات کافی کسب کنند، سپس اقدام نمایند. اما متسفانه اکثر پسران و دختران، بدون تجربه وکسب اطلاعات لازم، به چنین امر بسیار مهم و سرنوشت سازی اقدام می نمایند. در حالیکه نه از شرایط و صفات نیک یک همسر خوب آگاهی دارند، و نه راه کشف آن را می دانند. نه از نقاط ضعف و صفات بد همسر خبر دارند و نه راه کشف و اجتناب از آنها را می دانند. چه بسا صفتی را جزء شرایط بسیار مهم و ضروری می پندارند و برای نیل به آن جدیت می نمایند، در صورتیکه آن صفت اصلا از مزایای ضروری یک همسر نیست، یا اهمیت چندانی ندارند. چه بسا امر بسیار مهمی که باید جزء شرایط قرار گیرد در اثر غفلت، آن را از شرایط و مزایا محسوب نمی دارند، هنگامی خبردار میشوند،که کار از کار گذشته و چاره ای ندارند. و در اثر آن، اختلافات وکشمکشها و ناسازگاریها و بهانه جوئیها شروع میشود و بلاخره یا به اطلاق منجر خواهد شد یا ناچارند دندان بر جگر بگذارند و تا آخر زندگی با تلخی و رنج و اندوه به زندگی ادامه دهند. در صورتی که اگر آگاهانه عمل می کردند کمتر با شکست و تلخ کامی مواجه میشدند.
  بعلاوه بسیاری از اختلافات خانوادگی و حتی طلاقها از حوادث مراسم نامزدی و تعیین مهریه و عقد و عروسی و رفتار پسر و دختر، در دوران قبل از عروسی نشائت می گیرد، و چه بسا کدورتهایی در این زمان بوجود می آید که آثار سوءآنها تا پایان عمر باقی خواهد ماند و چه بسا که به طلاق و جدایی منجر خواهد شد، درصورتی که اگر دختر و پسر از اطلاعات لازم برخوردار بودند به چنین سرنوشتی گرفتار نمی شدند.
  بنابراین انتخاب همسر کار مهم و سرنوشت سازی است که نیاز به اطلاعات کافی دارد و نمی توان و نباید آن را سهل و آسان پنداشت و نسبت به آن غفلت ورزید .
  بنابراین اجازه بدید کسی که به شما علاقه دارد پا پیش بگذارد نه اینکه شما برید .
  اگر پایه آن محکم پایه ریزی شود می تواند یک ساختمان محکمی باشد که دوامش بسیار زیاد باشد .
  اما خیلی از ازدواج ها که پایه اش ضعیف پای ریزی میشود بعد از یک مدتی فرو می ریزد .
  در زندگی هر جوانی در یک برهه ای از زمان انسان در شرایط احساسی قرار می گیرد که اگر اجازه کند، علاقه شدیدش بر عقلش چیره می شود و لذا انسان ضرر می کند. در ازدواج نباید اجازه داد علاقه شدید بر عقل چیره شود –یعنی اینکه شما باید سعی کنید با در نظر گرفتن ملاک های صحیح و درست، زندگی درستی را پایه ریزی کنید تا در آینده ازدواج موفقی داشته باشید. این علاقه های که برپایه احساسات است پایه لرزانی دارد، چون ازدواج هایی پایه های محکمی دارد که شخص ملاک های صحیح و درست (فرهنگی، اقتصادی، خانوادگی، اخلاقی و….) را مورد بررسی قرار بدهد . شما باید سعی کنید بیش از اینکه ملاک هایتان را برپایه ی علاقه و حرکات پیش ببرید باید سعی کنید ملاک های درستی را در شخص مورد نظرتان جستجو کنید و اگر آن ملاک ها را داشت پیش برید .نه اینکه شما برید به شخص مقابل بگید من به شما علاقه دارم بله بزارید اگر آن شخص واقعا به شما علاقه دارد تا با شما ازدواج کند از راه شرعی و عرفی و با خانواده جلو بیاید بعد از اینکه جلو آمد امور و ملاک هایی که لازمه یک زندگی سالم و بادوامی است را در شخص مورد نظر مورد بررسی قرار بدهید بعد از آن تصمیمتان را بگیرد لذا توصیه میشود در این امور از راهنمایی اطرافیان بسیار کمک بگیرد.

  در انتخاب همسر آینده تان سعی کنید ببینید که چه کسی برای زندگی شما مناسب است و ملاک های شما را دارد (ملاک ها فقط منحصر در جذابیت نمیشود بلکه این جذابیت درطول زمان از بین می رود –اما اگر ملاک ها یتان ملاک های اساسی باشد مثل شرایط اقتصادی و فرهنگی و تفاهمات اخلاقی و شرایط خانوادگی، تحصیلات و دین داری و……)
  لذا هیچ لازم نیست خود را در معرض احساسات قرار بدهید چرا که این آفت بزرگی است که جوان ها دچار آن میشوند و بیشترین ضرر را می کنند. شما احساسات را کنار بزارید و با منطق و عقل پیش بروید افرادی که به خواستگاری شما می آیند( نه اینکه شما برید بگید من از شما خوشم می آید)- و مورد بررسی قرار بدهید و از تجربه دیگران هم کمک بگیرد و بعد تصمیم گیری کنید –هیچ وقت هم اجازه ندید احساسات بر عقل و منطقتان چیره شود –چرا که باعث میشود ضعف های طرف مقابل را نبینید و بعد از ازدواج مشکلات آغاز شود .
  موفق باشید.یاعلی………..

  امیر المومنین می فرمایند:علاقه شدید چشم را کور وگوش را کر می کند.

  توسط میثم رشید · 3293 روز 2 ساعت 42 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  چنانچه این پاسخ برای شما کافی ومفید بود لطفا در سمت چت کلید پاسخ نهایی را فشار دهید تا سوالتون حل شده نشان داده شود.
  یاعلی…

  توسط میثم رشید · 3293 روز 2 ساعت 41 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است