پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » آشنایی
0 امتیاز
Vote Con!

آشنایی

آشناییازدواج

• با عرض سلام و خسته نباشید.
پسری هستم 21 ساله. ترم 1 از یکی از هم کلاسی هام خوشم اومد. تا الان هم حواسم بهشون بوده و به نظر خودم دختر خوبی هستن. می خواستم بعد از اینکه ترم 8 تموم شد، این موضوع به خونواده بگم و زمانی که شرایط مناسب بود (مثلا شرایط مالی) باهاشون ازدواج کنم. اما یکی از اساتید گفتن: اگه کسی رو دوست دارین، زودتر برای آشنایی اقدام کنین. چون ممکنه طرف مقابل ازدواج کنه یا اصلا مایل به ازدواج با شما نباشه. این جوری دیگه سردرگم نیستین. به نظر شما:
1. این حرف درسته؟
2. بیان این موضوع در این سن کار درستیه؟
3. چجوری می تونم تشخیص بدم که آمادگی این مسئله (بیان علاقه و کلا ازدواج) رو دارم یا نه؟
4. بهترین زمان برای بیان موضوع؟ فکر می کنم اگه تابستون این موضوع بگم خیلی بهتره چون دغدغه ای ندارن و زمان بیشتری هم برای فکر کردن دارن. اما مشکل اینجاست که بعد از اینکه این ترم تموم شد، من دیگه ایشون نمی بینم و دسترسی بهشون ندارم. به نظر شما باید چی کار کنم؟
5. اول باید به خونواده این موضوع بگم یا اون دختر خانم؟
6. خونوادم تا حالا بحث ازدواج مطرح نکردن، چجوری می تونم این مسئله رو بگم؟
7. چجوری این موضوع به اون دختر خانم بگم؟ ینی از طریق خونواده باشه یا واسطه یا شخصا.
8. چجوری براشون توضیح بدم؟ چون واقعا نمی دونم از کجا باید شروع کنم و چی باید بگم.
9. به نظر شما اگه خودم بگم، ایشون فکر نمی کنن که دارم دروغ میگم یا قصد بدی دارم؟
10. اگه گفتم و ایشون قبول نکردن چی کار کنم؟ دوباره بگم یا با خونوادشون صحبت کنم یا کلا فراموش کنم.
11. ایشون اهل اصفهانن و من شیراز. به نظر شما این موضوع تاثیری روی جوابشون داره یا نه؟ و اینکه این موضوع می تونه بعدا مشکلی تو زندگی ایجاد کنه؟
در ضمن تو این چند سال 2 3 بار می خواستم از ایشون جزوه بگیرم ولی هر دفعه می گفتن جزوم کامل نیست و حتی بار آخر رفتار خیلی خوبی نداشتن. تو اینستاگرام هم اگه کامنتی بذارم، گاهی اوقات جوابم نمیدن. در صورتی که جواب دوستاشون یا بعضی از پسرایی که هیچ آشنایی باهاشون ندارن رو میدن. به نظر شما:
12. این رفتارایی که داشتن درست بوده یا من اشتباه کردم؟
13. با این شرایط آیا بیان موضوع ازدواج درسته؟ چون بعد از این رفتارایی که داشتن همش فکر می کنم که از من خوششون نمیاد (یا من حساس شدم؟).
البته به جز این چند مورد من رفتار بدی از ایشون ندیدم (مثلا اگه جایی منو دیدن سلام کردن یا اگه سلام کردم جوابم دادن).
ایشون از لحاظ درسی ضعیف هستن. خیلی هم خجالتی نیستن ولی تا حالا به جز 4 5 مورد درسی، ندیدم با کسی رابطه ای (حتی صحبت) داشته باشن.
ببخشید خیلی طولانی شد.ممنون میشم راهنمایی کنید.
با تشکر

توسط mahmoodreza درازدواج · پاسخ 2242 روز 8 ساعت 28 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

 

پاسخ (2)

 1. 0 votes

  دوست عزیز اگر ایشون رو دوست دارید اقدام کنید ولی قبلش باید درامد و شغلی مناسب و استقلال مالی داشته باشید تا حرف شمارو جدی بگیرن … اگر چنین شرایطی رو ندارید خواست شما شبیه یک شوخی خواهد بود
  پس صرف دوست داشتن شما ملاک نیست و باید موقعیت طرف مقابل رو هم در نظر گرفت

  توسط مدیریت سایت · 2044 روز 17 ساعت 35 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 0 votes

  با سلام
  دوست عزیز اگر شما به ایشون علاقه دارید .ببینید همون تابستون موقع تعطیلی ها قرصت مناسبی است برای مطرح کردن منتهی حتما قبلش با خانواده مطرح کنید اگ اونها راضی نباشند و خودتون خودسرانه پیش برید خب مشکلاتی ایجاد خواهد شد .و اگر خانواده مخالفت کنند و راضی نباشند اقدام شما هم درست نیست اگر می توانید مسئولیت زندگی رو بپذیرید بهتره اقدا کنید و خب مطرح کنید و اگر ایشون قبول کنند بعد مراحل دیگر و خب می شود زندگی دانشجویی را شروع کرد البته کاملا بستگی به خود شما دارد و اون فرد که چقدر توقع داشته باشید و به هر حال با شناختی که کسب کردی د و حد و حدودی که ایشون دارند و چهارچوب ها درنظر بگیرید که خودتون مطرح کنید یا بهتره که حتما با واسطه فردی معرفی شود که به ایشون همم بر نخوره و مشکلی پیش نیاد .
  اینکه ایشون پاسخ درستی به شما نمی دهند و پاسخ پیام ها رو ندادندمی تواند دو معنی متفاوت داشته باشد هم خواستن هم نخواستن البته با توجه به جو جامعه شاید بیشتر به سمت عدم تمایل باشد چون اگر فردی به شما تمایل داشته باشد سعی می کنند توجه مثبتی نشان دهند و از طرفی به طور کل سن شما برای ازدواج پایین است و خب احتمالا شرایط زندگی رو هم ندارید در هر حال امیدوارم خوشبخت باشید
  ولی درسته از فردی خوشتون اومده ولی شاید بهتر باشد شرایطی فراهم شود چون به هر حال زندگی خود سختی هایی دارد پس بهتره به لحاظ مالی و کاری مسائلی وجود نداشته باشد
  و خیالتون راحت باشه

  در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
  02188472864
  موفق باشید

  توسط مشاور · 2009 روز 11 ساعت 6 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است