پرسشتان را مطرح کنید

خانه » ازدواج » آشنايي
1 امتیاز
Vote Con!
حل شده

آشنايي

آش ن ا ي ي

با سلام
دختري هستم متولد 62 دانشجوي ارشد و شاغل به تازگي با پسري متولد63 از دانشگاه آشنا شدم البته اين آشناي از طرف ايشون بوده هر دو در شهرستان درس ميخونيم و ساكن تهرانيم اولين تجربه دوستي و قرار گرفتن در يك رابطه عاطفي هستم لطفا مرا راهنمايي بفرماييد نميدونم با اين آقا بايد چگونه برخورد كنم و گويا اينكه ايشون با كسي بغير از من دوست هستن كه من خودم اين سوال را ازشون پرسيدم و پاسخ مثبت دادن بايد چكار كنم اين ارتباط را براي كسب تجربه ادامه بدهم. آشنايي ما 3 هفته و فقط دد دانشگاه بوده و موقع برگشت به تهران با هم برميگرديم.متشكرم

توسط elahe درازدواج · پاسخ 3450 روز 19 ساعت 21 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 1 ( 100% ) | امتیاز: 1

 

پاسخ (4)

 1. 0 votes

  بسم الله الرحمن الرحیم
  السلام علیک یا صاحب الزمان ادرکنی
  سلام علیکم باتشکر از سوال شما.
  هرتجربه ای خوب نیست –این تجربه برای شما گران تمام میشود-

  قبل از پاسخ شما لازم است مقدمه ای را عرض کنم.
  ارتباط با نامحرم ازنگاه دین .
  پرسشگر محترم –در دین اسلام برای ارتباط با نامحرم حرمت قائل شدند وارتباط با نامحرم به منزله دوستی با آن را در احادیث وروایات ما حرام دانسته اند همه اینها به خاطر خود شخص وآخر به عاقبتی شخص است .نیاز به جنس مخالف از طبیعت و لطف اللهی است لذا خداوند برای آن ازدواج از راه حلال را گذاشته است.
  بیان روایت درباره روابط بین نامحرم:

  1- در کافى به سند خود از سعد الاسکاف از امام باقر (ع) روایت کرده که فرمود: جوانى از انصار در کوچه‏هاى مدینه به زنى برخورد که مى‏آمد- و در آن ایام زنان مقنعه خود را پشت گوش مى‏انداختند- وقتى زن از او گذشت او را تعقیب کرد، و از پشت او را مى‏نگریست، تا داخل کوچه تنگى شد، و در آنجا استخوان و یا شیشه‏اى که در دیوار بود به صورت مرد گیر کرده آن را شکافت، همین که زن از نظرش پنهان شد متوجه گردید که خون به سینه و لباسش مى‏ریزد، با خود گفت: به خدا سوگند نزد رسول خدا (ص) مى‏روم و جریان را به او خبر مى‏دهم.

  جوان نزد آن حضرت رفت و رسول خدا (ص) چون او را دید پرسید چه شده؟ جوان جریان را گفت پس جبرئیل نازل شد [1] و این آیه را آورد:” قُلْ لِلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصارِهِمْ وَ یَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذلِکَ أَزْکى‏ لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِما یَصْنَعُونَ؛ به مؤمنان بگو چشمهاى خود را (از نگاه به نامحرمان) فروگیرند، و عفاف خود را حفظ کنند این براى آنان پاکیزه‏تر است خداوند از آنچه انجام مى‏دهید آگاه است‏” [2] [1] طباطبایی، محمد حسین،ترجمه المیزان، ج‏15، ص 160،دفتر انتشارات اسلامی،قم،1374ش .
  [2] نور، 30. (1)
  2- پیامبر اکرم(ص) می فرماید: در قیامت هر چشمی گریان است جز سه چشم، چشمی که از روی خشیت خداوند گریه کند و چشمی که بر حرام های خداوند بسته باشد(نگاه حرام به نامحرمان نداشته باشد) و چشمی که در راه خداوند، نخوابیده باشد. [3] [3] مشهدی، محمد،کنز الدقائق و بحر الغرائب، ج‏9، ص 278،سازمان انتشارات وزارت ارشاد،تهران،1368ش. (2)

  ارتباط با نامحرم در جامعه وتجربه.
  برای خودتون مشخص کنید هدف شما از آشنایی ودوستی با یک نامحرم چی هست؟
  آیا هدفتون ازدواج است؟اگر هدفتون ازدواج است لازم به ذکر است که بیشتر افرادی که از این طریق ازدواج کردند ناموفق بوده اند.زیرا مشکلاتی مثل بدبینی و…دنباله آن است.
  اگر هدفتون کسب تجربه است لازم است گفته شود که این امر نیاز به تجربه ندارد بلکه خدا برای آن ازدواج را قرار داده است.
  اما اگر هدفتون فقط دوستی وآَشنایی باتوجه به نیازی که در وجود هر انسانی هست(دوستی با جنس مخالف ) لذا این کارهم نه تنها عرف بلکه شرع هم نمی پذیرد از نظر اسلام که این دوستی حرام است وعذاب و گناهان ومجازاتی سنگینی برای آن در احادیث ذکر شده است.
  در عرف هم این دوستی پذیرفته نیست مثلا اگر بامردی که شما می خواهید ازدواج کنید اگر بداند شما با یک پسری قبلا دوست بودید از ازدواج باشما خوداری می کند.

  عواقب دوستی با جنس مخالف
  در دوستی بین جنس مذکر ومونث بیشترین ضربه را خانم ها می خورند-به دلیل اینکه بیشتر پسرهایی که در راه دوستی با دخترها هستند به دلیل میل به تنوع گرایی که در آنها وجود دارد بعد از یک مدتی یا شخص دیگری دوست میشوند در صورتی که بیشتر خانم هایی که باپسری دوست میشوند به اون پسر به عنوان همسر آینده خود نگاه می کنند اما اغلب پسر ها به اون دختر فقط برای ارضای خودش در یک مدت زمانی ارتباط بر قرار می کنند وچون هدف ازدواج نیست بعد از یک مدتی به اون دختر خانم می گه ما به درد هم نمی خوریم وبا این استدلال از اون دختر جدا میشود و باشخص دیگر دوست میشود واین وسط چون خانم ها از عواطف واحساسات بالایی بر خوردار هستند بیشترین ضربه ی روحی را می خورند .افت تحصیلی وافسردگی وگناه از نتایج آن است.
  لذا به شما توصیه میشود از این دوستی ها خوداری کنید زیرا فقط باعث میشود دنیا وآخرت خودتون نابود شود .
  اما پرسیدید چگونه با این آقا برخورد باید کرد ؟
  جواب این است که در این ارتباط ها اکثرا صحبت ها ورفتارها کاذب هستند وچگونه می شود چیزی که پایه اش خراب است رفتار درست کرد.
  خودتون را بازیچه دست این افراد قرار ندهید –این فرد به غیر شما به گفته ی خدتون باکسی دیگر دوست است ومطمئن باشید بعد از مدتی هم باشخص دیگری دوست میشود –وشما را رها می کند واین وسط تنها شما ضرر می بینید-
  رابطه ی احساسی خودتون را نگه دارید درجای خودش ازراهی که خدا دوست دارد انجام بدهید ازدواج –
  مواظب باشید این راه تجربه ای که درپیش گرفتید براتون گران تمام نشود زیرا هم دنیا وهم آخرتی برای انسان نمی ماند.
  دررابطه ی دوستی اکثر دخترها دچار افسردگی وشکست روحی و..می شوند چون نبض کار اشتباه بوده.
  پاسخ شما بااین افراد نه تنها نمی شود رفتار صحیحی کرد بلکه این کار از اولش اشتباه است ومطمئن باشیدبرای شما از این رابطه تجربه ای که بدست می آید چیزی جز افسردگی وافت تحصیلی وشکست روحی در بر نخواهد داشت.
  لذا ارزش یک زن خیلی با لا است از اینکه بخواهد خود را در معرض سوءاستفاده ی یک عده افرادی قرار دهد که هدفشون چیزی جز شهوت نیست.حالا انتخاب با خودتون است.

  موفق باشید.
  یاعلی………………..
  ————————————————————————-

  (1)(2)منبع حدیث
  http://www.islamquest.net/fa/archive/question/fa11916

  توسط میثم رشید · 3449 روز 15 ساعت 55 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote
  پذیرفته شده

  ELAHE

  خب دوست عزیز متاسفانه این رابطه ها وقتی زیاد میشه باعث افزایش حس عاطفی شده و در نهایت به عاشقی ختم میشه و شما هم در این مورد استثنا نیستید … پس بهتره وقتی به این رابطه خوشبین نیستید اصلا” وارد اون نشید و عطاش رو به لقاش ببخشید … چون درصورتی که وارد این رابطه حسی و عاطفی بشید و در نهایت به نتیجه ای مطلوب نرسه شدیدا” روی شما تاثیرخواهد گذاشت و تا مدتها عامل ناراحتی و افسردگی شما خواهد بود

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 3104 روز 18 ساعت 48 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 3. 0 votes

  با سلام
  حدود ٣ سال هستش كه با دختري در دانشگاه اشنا شده ام.من ٢٤ ساله هستم و ايشان ٢٣ سال. از نظر وضعيت فرهنگي و مالي و سطح اجتماعي با توجه به اشنايي كه پيدا كرديم خانواده ها تقريبا مثل هم هستن. در اين مدت ما فقط در دانشگاه با هم در ارتباط بوديم و اين شناخت از روي صحبت هايي كه صرفا طرف مقابلم انجام داده به وجود امده. الان مشكل من اينجا هستش كه گاهي اوقات رفتاري نشون ميده كه انگار هيچ علاقه اي به من نداره. شابد من رو هم مثل خيلي از دوستاش ميبينه ولي اين داستان از طرف من اين طوري نيستش. من اون رو از بقيه جدا ميدونم . يكبار هم در خواست دوستي دادم بهش و قبول نكرده ولي همچنان ما ارتباطمون رو داريم. من به دنبال اين هستم تا بعد از قبولي در كنكور ارشد و سرو سامان دادن به وضعيت كاري خودم به پيشنهاد رسمي بدم .برم براي خواستگاري ولي از نظر ذهني واقعا اين داستان داره عذابم ميده كه بعد از اين مدت اشنايي خيلي كم پالس مثبت گرفتم و نمي دونم اصلا ميزاره بعد يكي دو سال ديگه من به خواستگاريش برم يا نه ؟؟؟؟؟

  توسط Sam13711992 · 2525 روز 10 ساعت 10 دقیقه قبل

  سوال: 0 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 0

  • قرار نیست شما و یا هر پسری با دختری رابطه دوستانه برقرار کرد سریعا" پالس ازدواج و محبت دریافت کنه شما شرایط رو مهیا کنید و با اقتدار از ایشون خواستگاری کنید یا قبول میکنه و یا جواب منفی میده ولی با شرایطی که شما دارید نمیتونید انتظار معجره داشته باشید ... ولی میتونید در این مورد با ایشون در زمانی مناسب شخصا" صحبت کنید ... البته وقتی ارشد قبول شدید

   توسط مدیریت سایت · 2524 روز 20 ساعت 46 دقیقه قبل

پاسخ شما

© tribuneazad.ir 2019. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است