پرسشتان را مطرح کنید

خانه » شبهات » چیکار کنم؟
1 امتیاز
Vote Con!

چیکار کنم؟

پشیمانیرابطه جنسی

سلام.من 18 سالمه 8 بار با دوست پسرم رابطه جنسی داشم.اون دوسم داره و خیلی رو من تعصب داره.ولی الان پشیمونم.که خودمو دادم بهش.چیکار کنم؟
خیلی احساس گناه میکنم.

توسط maede ahmadi74 درشبهات · پاسخ 1705 روز 12 ساعت 31 دقیقه قبل

سوال: 1 پذیرفته شده: 0 ( 0% ) | امتیاز: 1

 

پاسخ (2)

 1. 1 vote

  سلام دوست عزیز ***
  دختری که خودشو قبل از ازدواج در اختیار پسر می ذاره در حقیقت به ضرر ازدواجش عمل می کنه بخاطر اینکه اگر پسر قصدش ازدواج باشه ممکنه بهش شک کنه و از قصدش منصرف بشه و اگرم قصدش ازدواج نباشه بعد از برقراری رابطه که به مرادش رسید ولش کنه بره

  پس بر خلاف تصور دخترا، رابطه جنسی قبل ازدواج پسر رو جذب نمی کنه و به سمت ازدواج نمی کشه بلکه بیشتر باعث زدگیش می شه، لذا اگر دختر می خواد به ازدواجش لطمه نخوره به هیچ وجه تا قبل از عقد اجازه رابطه بدنی رو نده تا هم کسی که اونو برای ازدواج نمی خواد به بهانه ازدواج ازش سو استفاده نکنه و هم اگر قصد ازدواج داره بخاطر شک به پاکدامنی او از ازدواج منصرف نشه
  روابط جنسی خارج از حد مشروع و قانونی، خواه پیش از ازدواج یا پس از آن از نظر اسلام و تمام ادیان آسمانی گناه محسوب می شود. اما بر خلاف برخی از ادیان مانند مسیحیت و یا آیین های شرقی (که پیروان خود را به ریاضت و رهبانیت و سرکوب غرایز جنسی دعوت می کنند) اسلام نه تنها از سرکوب غریزة جنسی دفاع نمی کند، بلکه آن را جایز ندانسته و به ازدواج و بهره گیری از نیاز جنسی توصیه و تأکید می کند.

  اما هر چیزی باید قانون و مرزبندی داشته باشد. در دین اسلام از زیاده روی و خارج از حد بودن جلوگیری به عمل آمده است. خداوند همان گونه که این نیاز را در انسان قرار داد، راه برآوردن آن را نیز در اختیار وی گذاشت اما برای جلوگیری از مشکلات بسیار فردی و اجتماعی که در روابط غیر مشروع وجود دارد (مانند، نادیده گرفته شدن حقوق زنان، تنزل شخصیت زن به عنوان ارضا کننده غرایز مردان، به هم خوردن نظام خانواده ها، تولد فرزندان بدون پدر مشخص و آسیب های روحی و روانی بسیار) از آن جلوگیری به عمل آورده و این مساله اختصاص به قبل یا بعد از ازدواج ندارد.

  برای محرمیت زن و مرد اجنبی و ازدواج آنان دو راه در اختیار انسان قرار داده شده است:ازدواج دائم و ازدواج موقت. برای ازدواج خواندن عقد لازم است و تنها رضایت زن و مرد کافی نیست.

  در هر حال اگر برای کسانی امکان ازدواج (نه به صورت دائم و نه موقت) وجود نداشته باشد، باید خود را از وسوسه های شیطان و کشش غرایز جنسی حفظ کند. او باید متوجه باشد که دنیا محل آزمون الهی است و تمام انسان ها در صحنه آزمایش هستند. چنین، نیست که تنها آزمایش انسان به وجود غریزه جنسی باشد. گناهان بسیار دیگری وجود دارد که ترک آن ها سخت تر است.

  بنابراین باید سعی نماید چه در مورد غریزه جنسی، قبل یا بعد از ازدواج و چه در موارد دیگر صحنه هایی که در زندگی با آن ها رو به رو می شود، موفق و سربلند بیرون آید تا به کمال شایسته دست یابد. تسلیم شدن، موضع انسان را در مقابل نفس اماره و شیطان، تضعیف نموده و راه سقوط را برای او هموار می کند.

  در پایان یاد آور می شویم در توضیح المسایل مراجع آمده: کسی که به واسطه عدم ازدواج به گناه می افتد، بر او واجب است ازدواج نماید.*** سوالی داشتین در خدمتتون خواهم بود ************

  توسط آقای ص - غفاری · 1705 روز 11 ساعت 52 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

 2. 1 vote

  احساس گناه کردن خوبه ولی اگه بخوای فقط احساس گناه داشته باشی کاری از پیش نمیبری …پس بهتره خودت رو از این حالت بیرون بیاری تا ببینی قدرت بخشش خداوند از گناهانان ما بیشتره پس از این افکار بیرون بیا و زندگی خوب و سالم و بدون حاشیه ای رو برای خودت بساز … چون در این زندگی شاید لذت های گذشته رو نداشته باشی ولی آرامش رو داری که میتونه خیلی بهت کمک کنه …

  توسط مدیریت سایت - محمدی · 1576 روز 6 دقیقه قبل

  اطلاعاتی در دسترس نیست

© tribuneazad.ir 2013. All rights reserved. تمام حقوق برای تریبون آزاد محفوظ است انتشار با ذکر منبع مجاز است